You are currently viewing Bracia Prevc i Ema Klinec z tytułami mistrzowskimi w słoweńskiej Planicy

Bracia Prevc i Ema Klinec z tytułami mistrzowskimi w słoweńskiej Planicy

8H7A9754 - Bracia Prevc i Ema Klinec z tytułami mistrzowskimi w słoweńskiej PlanicyPo znakomitych występach słoweńskich skoczków, a w szczególności braci Prevc, nadszedł czas krajowej rywalizacji na dużej skoczni w Planicy. Także tam fenomenalni Peter i Domen plasowali się w czołowej trójce. W rywalizacji żeńskiej najlepsza okazała się Ema Klinec, a w zmaganiach drużynowych złoto odebrał klub SK Triglav Kranj.

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 najazd fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Bracia Prevc i Ema Klinec z tytułami mistrzowskimi w słoweńskiej Planicy
Anze Lanisek, fot. Julia Piątkowska

Peter Prevc, który zwyciężył w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata, nie zwalnia tempa. 23-letni skoczek urodzony w Kranju, osiągając 136 i 135 metrów triumfował także w dzisiejszym konkursie o mistrzostwo Słowenii na dużej skoczni (K-125 / HS-139) w Planicy. Na drugim miejscu ze stratą 12,3 punktu do zwycięzcy uplasował się Anze Lanisek (135,0 / 130,0 m), czym także potwierdził zwyżkę formy, którą mogliśmy zaobserwować i niego w kilku ostatni konkursach. Podium uzupełnił rewelacyjnie spisujący się 16-latek, Domen Prevc (131,0 / 132,5 m), który po drugim miejscu wywalczonym w Engelbergu znalazł się w składzie Gorana Janusa na Turniej Czterech Skoczni.

Na czwartym miejscu, ze sporą stratą do medalistów uplasował się doświadczony Jurij Tepes (127,0 / 127,5 m), piąty był Anze Semenic (126,0 / 127,0 m), a szósty – lider Pucharu Kontynentalnego, Tilen Bartol (127,5 / 125,0 m).

Pełne wyniki >>>

W rywalizacji żeńskiej na starcie pojawiło się tylko sześć skoczkiń. Wygrała najmłodsza z nich, 17-letnia Ema Klinec, która w konkursowych próbach osiągała 121 i 123,5 metra. Drugą lokatę wywalczyła Eva Logar (122,0 / 118,5 m), a trzecią pozycję zajęła Maja Vtic (118,5 / 123,0 m).