You are currently viewing Johann Forfang: „Marzyłem, aby stać się najlepszym na świecie”

Johann Forfang: „Marzyłem, aby stać się najlepszym na świecie”

Forfang Johann Andre TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska - Johann Forfang: "Marzyłem, aby stać się najlepszym na świecie"Rok temu gwiazda Johanna Forfanga zabłysnęła po raz pierwszy na pierwszym narciarskim froncie. Skoczek Tromsø Skiklubb został mistrzem świata juniorów i po raz pierwszym był na podium Pucharu Świata. Od początku tego sezonu Norweg należy do światowej czołówki i jest wymieniany w gronie kandydatów do triumfu w Turnieju Czterech Skoczni.

 
Forfang Johann Andre WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Johann Forfang: "Marzyłem, aby stać się najlepszym na świecie"
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska

Jak przyznaje sam zainteresowany, ogromną rolę w sportowym rozwoju, odgrywają u niego kwestie mentalne. - Odkąd byłem mały, moim marzeniem było to, aby stać się najlepszym na świecie. Mój tato był jednak zaniepokojony tym, że będę zbyt niezależnym sportowcem i nie będę wierzył w zadania, które będę miał w głowie. Dlatego pracowaliśmy nad zrozumieniem skoków - powiedział 20-latek w rozmowie z portalem aftenposten.no.

Teraz Johann Andre Forfang po świetnym początku zimowego sezonu 2015/2016 i dwóch miejscach na podium (trzecie lokaty w Lillehammer i Niżnym Tagilu), znalazł się w składzie norweskiej kadry na 64. Turniej Czterech Skoczni. Mimo ambicji, utalentowany zawodnik nie stawia przed sobą konkretnych celów. - Będę tam jednym z wielu, którzy bardzo chcą zapisać się na kartach historii. Nie powiedziałbym jednak, że jestem blisko celu - powiedział czwarty skoczek klasyfikacji generalnej PŚ, jednocześnie wymieniając wśród swoich zalet aspekty techniczne, a wśród słabszych punktów - siłę fizyczną.

DSC1464m 300x200 - Johann Forfang: "Marzyłem, aby stać się najlepszym na świecie"
Johann Andre Forfang z fankami, fot. Martyna Osuchowska

O swoim podopiecznym w samych superlatywach wypowiada się trener norweskiej kadry narodowej, Austriak Alexander Stoeckl. - Johann jest typem cichej osoby, nie jest ekstrawertykiem. Jest bardzo świadomy tego co robi, ma jasny plan i jasny cel. To bardzo "techniczny" zawodnik, gdy dostaje informacje od trenerów, ma bardzo duże wyczucie, wie co działo się podczas skoku. To duża zaleta - mówi.

Aktualnie, jak wszyscy skoczkowie poszczególnych reprezentacji, Forfang świąteczny czas przeznaczył na odpoczynek. - To dla mnie najlepszy czas w roku. Jedzenie żeberek, przebywanie z rodziną i rozpakowywanie prezentów - tego nie mogłem się doczekać najbardziej - przyznał.

Warto dodać, że podczas zeszłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni (pierwszej dla utalentowanego Norwega w karierze) uplasował się on na 21. pozycji w klasyfikacji generalnej, na poszczególnych obiektach zajmując lokaty odpowiednio: 28., 19., 12. i 43. W tym roku z pewnością młodszy z braci Forfangów mierzy znacznie wyżej.

 

źródło: aftenposten.no

 

Dodaj komentarz