You are currently viewing PK Engelberg: Triumf Aignera, Kubacki wskoczył na podium!

PK Engelberg: Triumf Aignera, Kubacki wskoczył na podium!

11010619 708071765967798 5418575761942165602 n - PK Engelberg: Triumf Aignera, Kubacki wskoczył na podium!Podczas gdy Austriak Clemens Aigner utrzymał pierwsze miejsce zajmowane na półmetku rywalizacji i zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, imponujący awans na drugą lokatę wywalczył nasz reprezentant – Dawid Kubacki. Ponadto w czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze Andrzej Stękała.

Clemens Aigner.Innsbruck 2015 fot. Julia Piątkowska 300x200 - PK Engelberg: Triumf Aignera, Kubacki wskoczył na podium!
Clemens Aigner, fot. Julia Piątkowska

Clemens Aigner prowadził już po pierwszej serii konkursowej, kiedy to w bardzo niesprzyjających warunkach wietrznych osiągnął 129 metrów. W finale dopełnił formalności skokiem na 133 metry i z dużą przewagą nad rywalami odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zimowym Pucharze Kontynentalnym. Drugie miejsce, po znakomitym awansie z siódmej pozycji i dwóch równych skokach, zajął dzisiaj Dawid Kubacki (131,0 / 131,0 m), który w związku z niższą polską kwotą startową na Puchar Świata był zmuszony do rywalizacji w zawodach niższej rangi. Było to szóste zimowe podium Polaka w cyklu PK. Trzecią lokatę zajął piąty na półmetku zmagań kolejny reprezentant Austrii – Markus Schiffner (133,0 / 130,5 m).

Tuż za najlepszą trójką wylądował dość niespodziewanie Szwajcar Luca Egloff, dla którego realia Pucharu Świata na początku tego sezonu okazały się zbyt wymagające. Piąty był kolejny z wielce utalentowanych braci Prevc (Cene), o których w ostatnich dniach powiedziano bardzo wiele. Szóstkę uzupełnił Niemiec Adrian Sell, a siódmy był doskonale znany kibicom Austriak, Andreas Kofler.

DSC 00331 300x199 - PK Engelberg: Triumf Aignera, Kubacki wskoczył na podium!
Andrzej Stękała, fot. Bartosz Leja

W czołowej dziesiątce wylądował jeszcze jeden polski zawodnik, który wygrał nawet jedną z serii treningowych – Andrzej Stękała (126,0 / 128,0 m; 8. miejsce). Ponadto punkty do klasyfikacji generalnej zdobył Stanisław Biela (125,5 / 112,5 m; 27. miejsce). Jakub Wolny, który miał spore szanse na awans do czołowej dziesiątki, w drugiej serii został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon i z najmniejszym punktowym dorobkiem w finale zajął 30. pozycję.

Już na pierwszej kolejce swój udział w zmaganiach zakończyli niestety: Krzysztof Miętus (114,0 m / 35. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (115,0 m / 36. miejsce).

W dzisiejszym konkursie miało miejsce sporo dyskwalifikacji. W pierwszej serii za nieprzepisowe kombinezony wykluczono aż 8 skoczków (m.in. Toma Hildego), a w finale niewłaściwy strój wykryto u Jakuba Wolnego.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu nadal znajduje się Tilen Bartol (346 pkt), który w najbliższych dniach będzie rywalizował w Turnieju Czterech Skoczni. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała (212 pkt / 5. miejsce).