PK Engelberg: Hilde na prowadzeniu, Kubacki i Stękała powalczą o podium!

PK Engelberg: Hilde na prowadzeniu, Kubacki i Stękała powalczą o podium!

Hilde Tom S.Piwowar - PK Engelberg: Hilde na prowadzeniu, Kubacki i Stękała powalczą o podium!Najlepszy w serii próbnej Tom Hilde po znakomitym skoku na 132,5 metra w bardzo trudnych warunkach jest liderem także po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na Gross-Titlis-Schanze (K-125 / HS-137) w szwajcarskim Engelbergu. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Dawid Kubacki, który zajmuje trzecią lokatę.

 

Prowadzący po pierwszej serii Tom Hilde osiągnął 132,5 metrową odległość i ma aż 7,1 punktu przewagi nad drugim w stawce Austriakiem, Clemensem Aignerem (128,5 m). Z nieco słabszego wiatru w plecy umiejętnie skorzystał Dawid Kubacki, który po skoku na 131 metrów zajmuje trzecią pozycję. Czwarty jest Philipp Aschenwald (126,0 m), a na piątej pozycji plasuje się kolejny z biało-czerwonych – Andrzej Stękała (127,5 m). Czołową szóstkę uzupełnia Szwajcar Luca Egloff (124,5 m).

W drugiej dziesiątce z awansem do serii finałowej wylądowali: Jakub Wolny (123,0 m / 16. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (125,0 m / 20. miejsce). Niestety słabiej zaprezentowali się Stanisław Biela i Krzysztof Miętus – skoki na 118,5 i 116 metrów dały im odpowiednio 34. i 35. miejsce i brak awansu do drugiej rundy.

W pierwszej serii konkursowej sporą rolę odgrywał wiatr, który co prawda cały czas zawiewał z tyłu skoczni, jednak jego prędkość była bardzo zmienna, co powodowało zróżnicowane punkty bonusowe, od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu. Rywalizacja przebiegała z 18. belki startowej.

Początek finałowej serii konkursowej już o godz. 14:15. Tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.

 

Wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
status
1
Tom Hilde
NOR
18
132,5 m
147.9
Q
2
Clemens Aigner
AUT
18
128,5 m
140.8
Q
3
Dawid Kubacki
POL
18
131,0 m
136.2
Q
4
Philipp Aschenwald
AUT
18
126,0 m
135.9
Q
5
Andrzej Stękała
POL
18
127,5 m
135.3
Q
6
Luca Egloff
SUI
18
124,5 m
135.0
Q
7
Florian Altenburger
AUT
18
130,0 m
134.6
Q
8
Vojtech Stursa
CZE
18
124,0 m
133.5
Q
9
Tomas Vancura
CZE
18
131,5 m
132.8
Q
10
Tomaz Naglic
SLO
18
125,5 m
132.6
Q
11
Andraz Pograjc
SLO
18
128,0 m
132.4
Q
12
Bor Pavlovcic
SLO
18
125,0 m
132.3
Q
13
Elias Tollinger
AUT
18
128,0 m
132.0
Q
14
Andreas Kofler
AUT
18
124,5 m
131.1
Q
15
Cene Prevc
SLO
18
123,0 m
130.5
Q
16
Jakub Wolny
POL
18
123,0 m
129.7
Q
17
Danny Queck
GER
18
123,0 m
129.4
Q
18
Markus Schiffner
AUT
18
125,0 m
129.3
Q
19
Andreas Alamommo
FIN
18
123,0 m
128.5
Q
20
Bartłomiej Kłusek
POL
18
125,0 m
127.4
Q
21
Rok Justin
SLO
18
123,0 m
125.1
Q
22
Jonathan Learoyd
FRA
18
120,5 m
124.8
Q
23
Espen Roee
NOR
18
124,5 m
124.7
Q
24
Johannes Schubert
GER
18
123,0 m
124.2
Q
25
Fredrik Bjerkeengen
NOR
18
121,0 m
123.9
Q
26
David Siegel
GER
18
120,5 m
123.8
Q
27
Tobias Birchler
SUI
18
118,5 m
122.5
Q
28
Mikhail Maksimochkin
RUS
18
121,5 m
121.9
Q
29
Martin Hamann
GER
18
119,5 m
121.3
Q
30
Marius Lindvik
NOR
18
122,0 m
120.9
Q
31
Adrian Sell
GER
18
120,5 m
119.8
NQ
32
Andreas Schuler
SUI
18
122,0 m
118.4
NQ
33
Miran Zupancic
SLO
18
117,5 m
118.2
NQ
34
Stanisław Biela
POL
18
118,5 m
116.5
NQ
35
Krzysztof Miętus
POL
18
116,0 m
116.3
NQ
36
Sebastian Bradatsch
GER
18
122,0 m
115.9
NQ
37
Michael Dreher
GER
18
118,0 m
114.9
NQ
38
Cestmir Kozisek
CZE
18
116,0 m
113.7
NQ
39
Robin Pedersen
NOR
18
114,0 m
113.6
NQ
40
Pascal Kaelin
SUI
18
114,5 m
112.0
NQ
41
Roberto Dellasega
ITA
18
116,5 m
111.3
NQ
42
Niko Kytoesaho
FIN
18
114,0 m
110.8
NQ
43
Davide Bresadola
ITA
18
117,5 m
110.6
NQ
44
Paul Brasme
FRA
18
117,0 m
110.1
NQ
45
Rune Velta
NOR
18
118,0 m
109.1
NQ
46
Daniele Varesco
ITA
18
118,0 m
107.4
NQ
47
Roman Trofimov
RUS
18
112,0 m
107.2
NQ
48
Kevin Bickner
USA
18
116,0 m
107.2
NQ
49
Ossi-Pekka Valta
FIN
18
114,5 m
103.3
NQ
50
Phillip Sjoeen
NOR
18
115,0 m
upadek
89.0
NQ
51
Sabirzhan Muminov
KAZ
18
104,0 m
86.4
NQ
52
Lars Antonissen
NED
18
97,0 m
77.1
NQ
 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz