TCS Oberstdorf: Prevc liderem na półmetku, bardzo słabi Polacy

TCS Oberstdorf: Prevc liderem na półmetku, bardzo słabi Polacy

Prevc Peter 4HT.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - TCS Oberstdorf: Prevc liderem na półmetku, bardzo słabi PolacyPeter Prevc zgodnie z oczekiwaniami jest liderem na półmetku zmagań w pierwszym konkursie 64. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisali się Polacy – wszyscy przegrali swoje pojedynki i tylko Kamil Stoch jako „lucky loser” zdołał na odległej lokacie awansować do finału.

 
Daniel Andre Tande WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - TCS Oberstdorf: Prevc liderem na półmetku, bardzo słabi Polacy
Daniel-Andre Tande, fot. Julia Piatkowska

Peter Prevc mimo dość mocnego wiatru w plecy zdołał poszybować 129,5 metra co daje mu wyraźne prowadzenie po pierwszej rundzie konkursowej. Na drugiej lokacie plasuje się autor najdłuższej próby, Daniel-Andre Tande (133,0 m), a trzeci jest zeszłoroczny triumfator Turnieju i zawodów w Oberstdorfie – Stefan Kraft (130,0 m). Do walki o podium może się jednak włączyć jeszcze nawet pięciu skoczków mających niewielkie straty punktowe – Anders Fannemel (130,5 m), Severin Freund (126,0 m), Michael Hayboeck (130,0 m), Kenneth Gangnes (129,0 m) i Noriaki Kasai (127,0 m).

Stoch Kamil WC.Kuusamo.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - TCS Oberstdorf: Prevc liderem na półmetku, bardzo słabi Polacy
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Pojedynki ze swoimi oponentami (Andreasem Wankiem i Manuelem Fettnerem) nieznacznie przegrali Kamil Stoch (121,0 m / 23. miejsce) i Maciej Kot (116,5 m / 32. miejsce), jednak tylko skoczkowi z Zębu udało się awansować do rundy finałowej jako „szczęśliwemu przegranemu”.

Niestety dość szybko z konkursem pożegnał się Stefan Hula (111,0 m / 42. miejsce), który mimo korzystnego wyniku w serii próbnej, w konkursie okazał się słabszy od swojego rywala, Roberta Kranjca (114,0 m / 29. miejsce). Fatalnie zaprezentował się Piotr Żyła (105,5 m / 48. miejsce), który nie miał szans w pojedynku z Severinem Freundem (126,0 m / 5. miejsce).

Już o godz. 18:30 powinna rozpocząć się finałowa seria konkursowa. Transmisja telewizyjna trwa na TVP 1 i Eurosporcie 1. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >>

 

Wyniki serii próbnej >>

Wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
status
1
Peter Prevc
SLO
14
129,5 m
147.7
Q
2
Daniel-Andre Tande
NOR
14
133,0 m
142.8
Q
3
Stefan Kraft
AUT
14
130,0 m
141.7
Q
4
Anders Fannemel
NOR
14
130,5 m
141.6
Q
5
Severin Freund
GER
14
126,0 m
140.3
Q
6
Michael Hayboeck
AUT
14
130,0 m
139.9
Q
7
Kenneth Gangnes
NOR
14
129,0 m
138.4
Q
8
Noriaki Kasai
JPN
14
127,0 m
137.9
Q
9
Johann Andre Forfang
NOR
14
121,5 m
136.6
Q
10
Joachim Hauer
NOR
14
127,0 m
133.1
Q
11
Simon Ammann
SUI
14
123,5 m
132.5
Q
12
Richard Freitag
GER
14
121,0 m
131.1
Q
13
Anze Lanisek
SLO
14
122,5 m
128.4
Q
14
Daiki Ito
JPN
14
120,5 m
127.1
Q
15
Domen Prevc
SLO
14
121,5 m
125.7
Q
16
Taku Takeuchi
JPN
14
119,5 m
125.2
Q
17
Roman Koudelka
CZE
14
122,5 m
123.5
Q
 
Jakub Janda LL
CZE
14
120,5 m
123.5
Q
19
Michael Neumayer LL
GER
14
123,0 m
122.3
Q
20
Vincent Descombes Sevoie
FRA
14
117,0 m
122.2
Q
21
Stephan Leyhe
GER
14
118,5 m
121.6
Q
22
Andreas Wank
GER
14
120,5 m
121.3
Q
23
Andreas Wellinger
GER
14
118,5 m
120.4
Q
 
Kamil Stoch LL
POL
14
121,0 m
120.4
Q
25
Andreas Stjernen LL
NOR
14
114,0 m
119.2
Q
26
Karl Geiger
GER
14
119,0 m
118.7
Q
27
Evgeniy Klimov LL
RUS
14
118,0 m
118.0
Q
28
Manuel Fettner
AUT
14
117,5 m
116.9
Q
29
Robert Kranjec
SLO
14
114,0 m
110.4
Q
30
Pius Paschke
GER
14
112,5 m
109.9
Q
31
Gregor Schlierenzauer
AUT
14
117,0 m
116.9
NQ
32
Maciej Kot
POL
14
116,5 m
116.8
NQ
33
Shohei Tochimoto
JPN
14
121,0 m
116.7
NQ
34
Kento Sakuyama
JPN
14
118,0 m
116.4
NQ
35
Manuel Poppinger
AUT
14
117,0 m
115.6
NQ
36
Marinus Kraus
GER
14
115,5 m
115.5
NQ
37
Gregor Deschwanden
SUI
14
116,0 m
114.1
NQ
38
Nicholas Alexander
USA
14
115,5 m
112.2
NQ
39
Sebastian Colloredo
ITA
14
113,0 m
110.7
NQ
40
Ville Larinto
FIN
14
114,5 m
110.1
NQ
41
Markus Eisenbichler
GER
14
113,5 m
108.2
NQ
42
Stefan Hula
POL
14
111,0 m
108.1
NQ
43
Lukas Hlava
CZE
14
110,0 m
106.6
NQ
44
Denis Kornilov
RUS
14
111,0 m
106.2
NQ
45
Junshiro Kobayashi
JPN
14
112,0 m
104.2
NQ
46
Halvor Egner Granerud
NOR
14
113,5 m
103.4
NQ
47
Tilen Bartol
SLO
14
112,0 m
101.9
NQ
48
Piotr Żyła
POL
14
105,5 m
100.1
NQ
49
Ilmir Hazetdinov
RUS
14
108,0 m
96.8
NQ
50
Jurij Tepes
SLO
14
90,0 m
67.4
NQ

 

Pojedynki systemu KO (ciemniejszym kolorem zaznaczeni zwycięzcy):

BIB
Zawodnik (kraj)
Zawodnik (kraj)
BIB
26
Junshiro Kobayashi JPN
Karl Geiger GER
25
27
Maciej Kot POL
Manuel Fettner AUT
24
28
Pius Paschke GER
Jurij Tepes SLO
23
29
Robert Kranjec SLO
Stefan Hula POL
22
30
Ville Larinto FIN
Vincent Decombes Sevoie FRA
21
31
Ilmir Hazetdinov RUS
Roman Koudelka CZE
20
32
Shohei Tochimoto JPN
Daniel-Andre Tande NOR
19
33
Kamil Stoch POL
Andreas Wank GER
18
34
Gregor Deschwanden SUI
Joachim Hauer NOR
17
35
Michael Neumayer GER
Domen Prevc SLO
16
36
Denis Kornilov RUS
Simon Ammann SUI
15
37
Lukas Hlava CZE
Richard Freitag GER
14
38
Nicholas Alexander USA
Taku Takeuchi JPN
13
39
Stephan Leyhe GER
Kento Sakuyama JPN
12
40
Jakub Janda CZE
Daiki Ito JPN
11
41
Sebastian Colloredo ITA
Andreas Wellinger GER
10
42
Manuel Poppinger AUT
Anze Lanisek SLO
9
43
Evgeniy Klimov RUS
Anders Fannemel NOR
8
44
Halvor Egner Granerud NOR
Noriaki Kasai JPN
7
45
Markus Eisenbichler GER
Michael Hayboeck AUT
6
46
Gregor Schlierenzauer AUT