You are currently viewing Stefan Hula dla SP: „Powinniśmy trzymać się razem, ważna jest atmosfera”
Stefan Hula syn, fot. Julia Piątkowska

Stefan Hula dla SP: „Powinniśmy trzymać się razem, ważna jest atmosfera”

Hula Stefan TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska - Stefan Hula dla SP: "Powinniśmy trzymać się razem, ważna jest atmosfera"Odkąd w Lillehammer Stefan Hula dołączył do polskiej kadry w zawodach Pucharu Świata, prezentuje równy poziom, będąc jednym z filarów biało-czerwonych. Doświadczony skoczek przyznał, że bardzo istotna w polskiej drużynie jest atmosfera. – Powinniśmy zawsze trzymać razem, niezależnie od tego kto jest w ekipie – powiedział.

 

Tej zimy Stefan Hula pięciokrotnie zdołał już zdobyć pucharowe punkty. Kolejną szansą na uplasowanie się w czołowej trzydziestce będzie jutrzejszy konkurs w Innsbrucku. W dzisiejszych próbach zawodnik ze Szczyrku osiągał 117, 122,5 oraz 122 metry (miejsca: 31., 27. i 16. w kwalifikacjach).

Ze skoku na skok czuję się na tej skoczni coraz pewniej. Pierwszy skok treningowy był jeszcze trochę pod kontrolą, drugi był już lepszy, a ten kwalifikacyjny zdecydowanie najlepszy. Miałem w nim akurat ciężkie warunki, ale fajnie mi się leciało. Jestem jak najbardziej zadowolony – ocenił, a zapytany o nastawienie na konkursowy występ, odparł: – Moim celem na jutro jest to, aby wykonać taki sam skok jak w kwalifikacjach.

Hula obok Kamila Stocha i Macieja Kota jest zawodnikiem, który uczestniczy w niemiecko-austriackim tournée już od konkursu w Oberstdorfie. – Na razie nie jestem zmęczony Turniejem. Fajną robotę wykonuje nasz fizjoterapeuta, Łukasz Gębala, który codziennie o nas dba. Trzeba jednak rozkładać siły, aby być świeżym na każde zawody – przyznał podopieczny trenera Maciusiaka.

Najbardziej doświadczonego polskiego skoczka zapytaliśmy także o to, jak kadra radzi sobie w niełatwych momentach związanych z brakiem wyników w czołówce. – Powinniśmy zawsze trzymać razem, niezależnie od tego kto jest w ekipie, bo razem jesteśmy polską drużyną. Nie ważne kto przyjeżdża i startuje, ale ważne żeby była dobra atmosfera. Wtedy jest łatwiej – podsumował.

 

w Innsbrucku rozmawiała Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz