PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!

PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!

Kubacki Dawid MP.Wisla .2015.lato fot.Julia .Piatkowska - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego na olimpijskiej skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen najlepszy okazał się Austriak, Thomas Hofer. Na znakomitym drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który dzięki temu wywalczył zwiększoną kwotę startową dla reprezentacji Polski na kolejny period Pucharu Świata.

 
Garmisch Partenkirchen Grosse.Olympiaschanze fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!
Garmisch-Partenkirchen ‚Grosse.Olympiaschanze’, fot. Julia Piątkowska

Thomas Hofer, który na półmetku zmagań zajmował czwartą lokatę ze skokiem na 133,5 metra, w finale zdołał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i 133 metrową próbą zdołał przeskoczyć wszystkich rywali i odnieść pierwsze zwycięstwo w zawodach PK w karierze. Liderujący po pierwszej serii Dawid Kubacki (129,0 / 133,5 m) ostatecznie zajął bardzo dobre drugie miejsce i tym samym zdobył prawo do wystawienia sześcioosobowego polskiego składu w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem i Sapporo odbywających się w piątym periodzie sezonu 2015/2016. Konkursowe podium uzupełnił dziś reprezentant Czech – Tomas Vancura (134,0 / 132,0 m).

klusek bartek 300x199 - PK Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, drugie miejsce Kubackiego!
Bartłomiej Kłusek, fot. SkokiPolska.pl

Na czwartym miejscu uplasował się kolejny skoczek zza naszej południowej granicy, Cestmir Kozisek (132,0 / 129,5 m). Piąty był najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Niemiec Tim Fuchs (131,0 / 129,0 m), a czołową szóstkę uzupełnił Słoweniec Tomaz Naglic (132,0 / 129,5 m). Wczorajszy triumfator, David Siegel, zamknął najlepszą dziesiątkę.

W finałowej trzydziestce, obok Kubackiego, znalazło się jeszcze trzech Polaków. Bartłomiej Kłusek był 20. (131,0 / 123,0 m), Krzysztof Miętus 21. (125,5 / 129,5 m), a Przemysław Kantyka 26. (125,5 / 124,5 m). Niestety kolejny nieudany występ zaliczyli: Krzysztof Biegun (116,0 m / 41. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (123,0 m / 50. miejsce).

 

Końcowe wyniki konkursu:

 
zawodnik
kraj
skok I
skok II
punkty
1
Thomas Hofer
AUT
133,5 m
133,0 m
265.4
2
Dawid Kubacki
POL
129,0 m
133,5 m
264.9
3
Tomas Vancura
CZE
134,0 m
132,0 m
260.4
4
Cestmir Kozisek
CZE
132,0 m
129,5 m
255.6
5
Tim Fuchs
GER
131,0 m
129,0 m
254.7
6
Tomaz Naglic
SLO
132,0 m
129,5 m
251.7
7
Markus Schiffner
AUT
132,5 m
127,0 m
249.4
8
Nicholas Alexander
USA
130,5 m
129,0 m
248.1
9
Martin Hamann
GER
139,0 m
130,5 m
247.0
10
David Siegel
GER
122,5 m
131,5 m
246.4
11
Andreas Kofler
AUT
130,5 m
125,5 m
241.3
12
Bor Pavlovcic
SLO
134,0 m
131,5 m
241.1
13
Andreas Schuler
SUI
128,5 m
123,5 m
236.5
14
Tom Hilde
NOR
125,0 m
123,5 m
236.4
15
Espen Roee
NOR
128,5 m
128,0 m
235.8
16
Jonathan Siegel
GER
130,0 m
130,5 m
235.5
17
Adrian Sell
GER
131,0 m
131,5 m
233.2
18
Miran Zupancic
SLO
123,0 m
129,5 m
232.2
19
Elias Tollinger
AUT
126,5 m
128,5 m
231.6
20
Bartłomiej Kłusek
POL
131,0 m
123,0 m
231.1
21
Krzysztof Miętus
POL
125,5 m
129,5 m
230.4
22
Rune Velta
NOR
131,5 m
130,0 m
229.2
23
Cene Prevc
SLO
127,5 m
127,0 m
225.7
24
Florian Altenburger
AUT
125,0 m
126,5 m
225.3
25
Pius Paschke
GER
118,0 m
129,0 m
225.2
26
Przemysław Kantyka
POL
125,5 m
124,5 m
223.5
27
Clemens Aigner
AUT
119,5 m
126,0 m
222.3
28
Rok Justin
SLO
127,0 m
126,0 m
215.9
29
Danny Queck
GER
130,0 m
124,0 m
214.9
30
Sabirzhan Muminov
KAZ
117,5 m
115,0 m
194.7
31
Mikhail Maksimochkin
RUS
124,5 m
111.8
32
Roman Trofimov
RUS
122,5 m
110.7
33
Sorin Iulian Pitea
ROU
116,0 m
109.7
34
Marius Lindvik
NOR
123,5 m
107.9
35
Johannes Schubert
GER
121,5 m
107.5
36
Phillip Sjoeen
NOR
123,5 m
106.7
37
Felix Hoffmann
GER
117,5 m
106.5
38
Eetu Nousiainen
FIN
119,0 m
106.3
39
Paul Brasme
FRA
117,5 m
106.1
40
Sebastian Bradatsch
GER
118,0 m
105.9
41
Krzysztof Biegun
POL
116,0 m
105.3
42
Aleksandr Bazhenov
RUS
112,5 m
105.2
43
Vojtech Stursa
CZE
113,0 m
104.2
44
Heung-Chul Choi
KOR
118,5 m
103.6
45
Fredrik Bjerkeengen
NOR
113,5 m
103.5
46
Andreas Alamommo
FIN
123,5 m
102.8
47
Tobias Birchler
SUI
123,5 m
102.7
48
Marinus Kraus
GER
124,5 m
102.0
49
Jure Sinkovec
SLO
120,5 m
101.6
50
Aleksander Zniszczoł
POL
123,0 m
101.1
51
Eduard Torok
ROU
117,5 m
101.0
52
Matjaz Pungertar
SLO
124,0 m
100.5
53
Daniele Varesco
ITA
110,0 m
100.3
54
Niko Kytoesaho
FIN
121,5 m
100.1
55
Thomas Roch Dupland
FRA
115,5 m
99.1
56
Pascal Kaelin
SUI
119,5 m
98.6
57
Andrea Morassi
ITA
115,0 m
96.8
58
Markus Eisenbichler
GER
118,5 m
95.9
59
William Rhoads
USA
116,5 m
93.0
 
Seou Choi
KOR
109,5 m
93.0
61
Paul Winter
GER
115,5 m
91.7
62
Andrii Klymchuk
UKR
114,5 m
90.0
63
Muhammet Irfan Cintimar
TUR
109,5 m
89.8
64
Zeno di Lenardo
ITA
110,0 m
89.1
65
Jonatha Learoyd
FRA
116,0 m
88.3
66
Vitaliy Kalinichenko
UKR
110,5 m
86.8
67
Joshua Maurer
CAN
106,5 m
85.4
68
Fatih Arda Ipcioglu
TUR
107,0 m
85.1
 
Dusty Korek
CAN
106,5 m
85.1
70
Hyun-Ki Kim
KOR
114,5 m
82.8
71
Samet Karta
TUR
106,5 m
81.4
72
Christian Friberg
USA
112,0 m
77.2
73
Nigel Lauchlan
CAN
100,0 m
56.5
 

Pełne wyniki konkursu >>

W czołowej trójce klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nie zaszły żadne zmiany – prowadzi Tilen Bartol (346 pkt) przed Halvorem Egnerem Granerudem (310 pkt) i Karlem Geigerem (305 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała (272 pkt / 7. miejsce), jednak na 8. pozycję awansował Dawid Kubacki (255 pkt / 8. miejsce).

Pełna klasyfikacja >>

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz