You are currently viewing Przed nami Puchar Kontynentalny w Willingen (program)
'Muehlenkopfschanze' - Willingen (fot. Bjoern Klipp / CC-BY 3.0)

Przed nami Puchar Kontynentalny w Willingen (program)

Muehlenkopfschanze Willingen CC BY 3.0 Bjoern.Klipp - Przed nami Puchar Kontynentalny w Willingen (program)Tydzień po zawodach Pucharu Świata, na Mühlenkopfshanze w niemieckim Willingen zagości cykl Pucharu Kontynentalnego. W dotychczasowych konkursach całkiem nieźle spisywali się reprezentanci, Polski, na podium stawali Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. W klasyfikacji generalnej brylują jednaj Słoweńcy, Niemcy i Norwegowie.

 
Bartol Tilen TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Przed nami Puchar Kontynentalny w Willingen (program)
Tilen Bartol, fot. Julia Piątkowska

W zeszłotygodniowych konkursach PK rozgrywanych na olimpijskim obiekcie w Garmisch-Partenkirchen na najwyższym stopniu podium plasowali się Austriak Thomas Hofer oraz Niemiec David Siegel. Świetnymi występami dodatkowe miejsce w Pucharze Świata wywalczył natomiast Dawid Kubacki, który kilka dni później został nominowany do składu na Mistrzostwa Świata w lotach. W nadchodzących zawodach na starcie pojawią się najprawdopodobniej skoczkowie polskiej kadry B oraz C.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nadal jest Słoweniec Tilen Bartol (346 pkt), drugi jest Norweg Halvor Egner Granerud (310 pkt), a trzeci Niemiec Karl Geiger (305 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Andrzej Stękała (272 pkt / 7. miejsce).

Pełna klasyfikacja PK 2015/2016 >>

 

Program zawodów:

 • 16 stycznia 2016 r. (sobota):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 14:30 – oficjalny trening
  • 17:00 – konkurs indywidualny
 • 17 stycznia 2016 r. (niedziela):
  • 10:00 – seria próbna
  • 11:30 – konkurs indywidualny

 

Relacja LIVE:

 

 

 

Duża skocznia w Willingen tylko raz gościła zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego; było to w lutym 2003 roku, a na podium plasowali się wówczas Michael Moellinger, Stefan Thurnbichler i Maximilian Mechler. Rekord Mühlenkopfshanze (K-130 / HS-145) wynosi 152 metry – taką odległość podczas zawodów Pucharu Świata osiągali: Fin Janne Ahonen (2005 r.) oraz Słoweniec Jurij Tepes (2014 r.).

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz