You are currently viewing PŚ Pań Sapporo: Koalicja Austriaczek w nieudanej pogoni za Takanashi

PŚ Pań Sapporo: Koalicja Austriaczek w nieudanej pogoni za Takanashi

Takanashi Sara JPN S.Piwowar - PŚ Pań Sapporo: Koalicja Austriaczek w nieudanej pogoni za TakanashiPowoli staje się to już nudne, ale zwycięska passa japońskiej dominatorki trwa w najlepsze. Po wczorajszym triumfie Japonka dołożyła dziś kolejny odniesiony na ojczystej ziemi, szybując na 97. i 94. metr. Za nią uplasowały się trzy Austriaczki, jednak żadna nie była w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z przedstawicielką Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Seifriedsberger Jacqueline Hiza fot.S.Piwowar 300x200 - PŚ Pań Sapporo: Koalicja Austriaczek w nieudanej pogoni za Takanashi
Jacqueline Seifriedsberger, fot.Stefan Piwowar

16.4 punktu – tyle wyniosła ostateczna przewaga Sary Takanashi nad drugą w stawce Iraschko-Stolz. Austriaczka chciała przeszkodzić 19-latce w odniesieniu 34. w karierze triumfu – w pierwszej serii poszybowała na 99. metr. Na nic zdały się jednak jej starania w obliczu znakomicie dysponowanej Japonki, która z obniżonej o dwie pozycje, 13. belki wylądowała jedynie 2 metry bliżej i prowadziła już na półmetku z przewagą 5 punktów. W finale przypieczętowała zwycięstwo, skacząc 94 metry. Drugie miejsce utrzymała Iraschko-Stolz, ale wylądowała 2 metry bliżej. Za jej plecami znalazły się dwie rodaczki – trzecia lokata przypadła Jacqueline Seifriedsberger (95,0 / 90,0 metrów), a smakiem podium musiała obejść się Chiara Hoelzl (89,0 / 92,0 metry).

Englund Nita WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Sapporo: Koalicja Austriaczek w nieudanej pogoni za Takanashi
Nita Englund, fot. Julia Piątkowska

Dalsze miejsca zajęły: piąta Julia Clair (89,5 / 89,5 metra), szósta Katharina Alhaus (94,5 / 82,5 metra), która spadła na nie z zajmowanej na półmetku 4. lokaty. Na 7. pozycję przeskoczyła za to Nita Englund, notując 6. rezultat finałowej rundy (85,0 / 91,0 metrów). Dalej znalazły się dwie Słowenki: Spela Rogelj (88,5 / 85,5 metra)z i Ema Klinec (85,5 / 86,0 metrów), a dziesiątkę amknęła Maren Lundby (87,0 / 84,5 metra).

Pełne wyniki >>>

W klasyfikacji generalnej przewodzi oczywiście Takanashi z dorobkiem 480 punktów. Aż o 161 oczek wyprzedza doświadczoną Iraschko-Stolz, która jako jedyna w tym sezonie pokonała wicemistrzynię świata z Val di Fiemme. Trzecia Chiara Hoelzl zebrała dotychczas 225 punktów.

Kolejne konkursy PŚ Pań już za tydzień w japońskim Zao.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz