You are currently viewing Andrzej Stękała: „Mam nadzieję częściej skakać w Pucharze Świata”

Andrzej Stękała: „Mam nadzieję częściej skakać w Pucharze Świata”

Zakopiański weekend na Wielkiej Krokwi był znakomity dla Andrzeja Stękały. 20-latek w drużynowym konkursie ze Stochem, Hulą i Kotem wywalczył podium, a w zmaganiach indywidualnych zdobył kolejne punkty Pucharu Świata. – Jestem zadowolony, super się tutaj bawiłem. Mam nadzieję, że teraz będę mógł częściej startować w Pucharze Świata – przyznał.

W sobotę Andrzej Stękała zaliczył swój zakopiański debiut w drużynowym konkursie Pucharu Świata i ze swojego zadania wywiązał się solidnie – skoczył 127 i 120 metrów. Razem z kolegami uplasował się na trzecim stopniu podium. Zapytany o to, czy w lecie uwierzyłby w taki scenariusz, odparł: – Długo bym się zastanawiał.

Skoki w drużynówce były dobre, w drugim byłem trochę wściekły, że nie było takich metrów, jak w poprzednich. Później zostałem jednak uświadomiony, że warunki były fatalne. Na buli dostałem mocny podmuch wiatru z tyłu, to obniżyło tor lotu i nie dało się z tego dalej skoczyć. Wiem także, że mam dużo do poprawienia w locie i na progu. Ciężko skoczyć idealny skok. Trzecie miejsce jednak uskrzydla – komentował po drużynowym sukcesie.

W sobotę Stękała zapowiadał walkę o jak najlepsze skoki i wysoką lokatę w konkursie indywidualnym. Jak powiedział, tak zrobił – próby na 128 i 124 metry dały mu 17. lokatę, najwyższą w dotychczasowej pucharowej karierze i czwartą w finałowej „30”.

Jestem zadowolony, super się tutaj bawiłem. W Zakopanem czuć emocje i atmosferę, ale nie miałem stresu. Kibice nie chcą abyśmy się stresowali. Mam nadzieję, że teraz będę skakać coraz lepiej i będę mógł częściej startować w Pucharze Świata. Puchar Kontynentalny też jest w sumie ważny. Przede wszystkim muszę się jednak skupić na dobrym skakaniu – podsumował podopieczny trenera Macieja Maciusiaka, który o kolejne pucharowe punkty powalczy już za tydzień w japońskim Sapporo.