You are currently viewing Kenneth Gangnes mistrzem Norwegii w Lillehammer

Kenneth Gangnes mistrzem Norwegii w Lillehammer

Po wielkich sukcesach w Bad Mitterndorf oraz Zakopanem, norwescy skoczkowie narciarscy nie mają ani chwili wytchnienia. Na dużym obiekcie Lysgaardsbakken (K-123 / HS-138) w Lillehammer rozegrane zostały mistrzostwa kraju Wikingów, w których najlepszy okazał się lider kadry Alexandra Stoeckla, Kenneth Gangnes.

Gangnes Kenneth TCS.Bischofshofen.2016 fot.Julia .Piatkowska1 300x199 - Kenneth Gangnes mistrzem Norwegii w Lillehammer
Kenneth Gangnes, fot. Julia Piątkowska

W Lillehammer na obiekcie Lysgaardsbakken (K-123 / HS-138) rywalizowali najlepsi skoczkowie z Norwegii. Konkurs udało się rozegrać pomimo obfitych opadów śniegu i zmiennych warunków, jakie panowały na skoczni.

Zajmujący trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kenneth Gangnes nie pozostawił wątpliwości, komu należy się tytuł mistrza kraju. 26-latek wygrał z dużą przewagą nad swoimi kolegami z reprezentacji dwukrotnie lądując poza granicą 130 metra (131,5 / 131,5 m). Lider norweskiej kadry wygrał zawody w Lillehammer z notą 272.0 pkt. Drugie miejsce na podium wyskakał sobie aktualny mistrz świata juniorów Johann Andre Forfang. Po pierwszej serii konkursowej ze skokiem na 123,5 metra znajdował się on poza czołową ”trójką”, ale 133 metrowa odległość w finałowej serii pozwoliła mu na poprawę zajmowanej pozycji. Na najniższym stopniu podium, ze sporą stratą do wyprzedzających go zawodników uplasował się Andreas Stjernen (121,0 / 124,0 m).

Lillehammer Lysgardsbakken WC.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kenneth Gangnes mistrzem Norwegii w Lillehammer
Lillehammer 'Lysgardsbakken’, fot. Julia Piątkowska

Czwartą lokatę zajął reprezentant norweskiej kadry B, Fredrik Bjerkeengen (124,0 / 119,5 m), piąty był młody talent Halvor Egner Granerud (117,5 / 126,5 m), a szósty Espen Roee (117,0 / 121,0 m). Dopiero na siódmym miejscu znalazł się rekordzista świata w długości lotu, Anders Fannemel, a na czternastej wylądował mistrz świata z Falun, Rune Velta. Starający się powrócić do formy sprzed ponad roku Phillip Sjoeen był dwunasty.

W drugiej serii konkursowej zdyskwalifikowani zostali: Daniel Andre Tande oraz Joachim Hauer, którzy zajmowali odpowiednio 3. i 7. pozycję po pierwszej serii zawodów.