You are currently viewing Maja Vtic i Domen Prevc z tytułami mistrzów Słowenii w Kranju
Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Maja Vtic i Domen Prevc z tytułami mistrzów Słowenii w Kranju

Prevc Domen TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska - Maja Vtic i Domen Prevc z tytułami mistrzów Słowenii w KranjuO miano mistrza kraju rywalizowano na skoczni Bauhenk w słoweńskim Kranju. W zawodach nie wystartowało kilku czołowych skoczków kadry trenowanej przez Gorana Janusa, którzy przygotowują się do kolejnych startów z cyklu Pucharu Świata. Korzystając z absencji swojego starszego brata, złoty medal wywalczył 16-letni Domen Prevc.

Andraz Pograjc JP 300x200 - Maja Vtic i Domen Prevc z tytułami mistrzów Słowenii w Kranju
Andraz Pograjc, fot. Julia Piątkowska

Znakomicie spisujący się w debiutanckim sezonie Pucharu Świata Domen Prevc zdobył tytuł mistrzowski w słoweńskim Kranju. Utalentowany brat Petera Prevca sięgnął po złoto oddając najdłuższe próby w obu seriach konkursowych wynoszące 108 oraz 113 metrów. Drugie miejsce zajął Andraz Pograjc (107,0 / 110,5 m), który przegrał z Prevcem różnicą ponad 5 punktów. Na najniższym stopniu podium zawody zakończył Ziga Jelar, który zaprezentował skoki na odległość 105,5 oraz 112 metrów.

vtic maja s.piwowar 300x200 - Maja Vtic i Domen Prevc z tytułami mistrzów Słowenii w Kranju
Maja Vtic, fot. Stefan Piwowar

Na czwartym i piątym miejscu znaleźli się kolejni skoczkowie występujący ostatnio przede wszystkim w Pucharze Kontynentalnym – Miran Zupancic oraz Rok Justin. Czołową szóstkę uzupełnił kolejni z braci Prevc – Cene. Dopiero ósmą lokatę zajął doświadczony Jernej Damjan. Na starcie nie pojawili się najmocniejsi podopieczni Gorana Janusa, czyli Peter Prevc, Anze Lanisek, Jurij Tepes i Robert Kranjec.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn >>

Na normalnym obiekcie w Kranju rywalizowały także Słowenki. Najlepszą w gronie skoczkiń okazała się Maja Vtic, która skacząc 107,5 i 108,5 metra (po zaciętym boju pokonała Emę Klinec (108,0 / 105,5 m). Trzecią pozycję, ze znaczną stratą punktową do triumfatorki zajęła Eva Logar (105,0 / 103,0 m). Bez medalu zmagania ukończyła utytułowana Spela Rogelj. Na starcie nie pojawiła się doświadczona Katja Pozun.