PK Bischofshofen: Geiger na prowadzeniu, Kłusek czwarty
Karl Geiger, fot. Stefan Piwowar

PK Bischofshofen: Geiger na prowadzeniu, Kłusek czwarty

Geiger Karl Zakopane S.Piwowar - PK Bischofshofen: Geiger na prowadzeniu, Kłusek czwartyNiemiec Karl Geiger znajduje się na prowadzeniu na półmetku zmagań w konkursie Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. Tuż za nim plasują się Nicholas Alexander oraz Tom Hilde, a czwarte miejsce zajmuje najlepszy z biało-czerwonych, Bartłomiej Kłusek. Przed nami finałowa seria konkursowa na Paul-Ausserleitner-Schanze.

 
Klusek Bartlomiej TCS.Innsbruck.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Bischofshofen: Geiger na prowadzeniu, Kłusek czwarty
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska

Karl Geiger w pierwszej serii konkursowej poszybował 133 metry i dzięki tej odległości znajduje się na prowadzeniu w konkursie. Drugą lokatę dość niespodziewanie zajmuje reprezentant Stanów Zjednoczonych, Nicholas Alexander (132,5 m), a trzeci jest Norweg Tom Hilde (130,5 m).

Na czwartej pozycji plasuje się najmocniejszy z polskich skoczków, Bartłomiej Kłusek (133,5 m). Czołową szóstkę uzupełniają: Fredrik Bjerkeengen (129,5 m) i Thomas Hofer (128,5 m).

Do finałowej serii konkursowej poza Kłuskiem awansowało czterech Polaków. Przemysław Kantyka jest 12. (127,5 m), Krzysztof Biegun 22. (123,0 m), Jakub Wolny 29. (122,5 m), a Piotr Żyła 30. (122,5 m). Niestety udział w konkursie zakończył już Jan Ziobro, który po skoku na 120,5 metra jest na 33. lokacie.

Wyniki pierwszej serii >>

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz