Lukas Mueller: „Mam czucie w nogach. Dziękuję za tyle głosów wsparcia”

Lukas Mueller: „Mam czucie w nogach. Dziękuję za tyle głosów wsparcia”

Mueller Lukas AUT fot.Bartosz.Leja  - Lukas Mueller: „Mam czucie w nogach. Dziękuję za tyle głosów wsparcia”Austriacki skoczek, który 13 stycznia podczas treningów przed mistrzostwami świata w lotach w Tauplitz doznał groźnego upadku, cały czas przebywa w szpitalu w Grazu. Austriak jest jednak zmotywowany do podjęcia rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. – Mimo że nie mogę ruszać nogami, mam w nich czucie – zapewnia skoczek.

 

Po fatalnym upadku Mueller doznał pęknięcia szóstego i siódmego kręgu szyjnego. Bardzo szybko trafił na stół operacyjny, jednak mimo czucia w nogach cały czas nie może nimi poruszać. Austriacki skoczek nie traci jednak nadziei i chce jak najprędzej rozpocząć pełną rehabilitację. – Jestem bardzo zmotywowany, aby wykonać co tylko jest możliwe w mojej trudnej sytuacji.  Zrobiłem już pewien postęp, a przede mną jeszcze wiele małych kroków. Mimo że nie mogę ruszać nogami, mam w nich czucie. Brakuje siły w ramionach, ale samopoczucie jest coraz lepsze. Dziękuję za tyle głosów wsparcia, także listownego. To niesamowite uczucie: ponownie poczuć oddech świeżego powietrza! Zaczynam powoli, ze skromnymi celami i wizjami, bez presji na wysokie zyski z powrotu do skoków – dzieli się swoim entuzjazmem na swoim profilu na Facebooku.

Na dalsze leczenie Austriak uda się do ośrodka rehabilitacyjnego w Bad Haering. Jak mówi, wiele znaczy dla niego pomoc, którą otrzymał ze strony innych ludzi. – Nie mogę się doczekać rozpoczęcia właściwiej rehabilitacji. Obecnie pracuję nad wytrzymałością potrzebną do kolejnego etapu leczenia, lecz jestem dobrej myśli, bo z dnia na dzień jest coraz lepiej – powiedział. 

Wspomóc Austriaka można także, wpłacając pieniądze na jego leczenie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.staystronglukas.com. Na ten moment udało się już zebrać 25 tysięcy euro za organizację przyjęcia „Winners Party” zorganizowanej w czasie wspomnianego światowego czempionatu w lotach. 

Jak już pisaliśmy TUTAJ, Austriacki Związek Narciarski również zapewni finansową pomoc swojemu reprezenantowi, by ten jak najszybciej wrócił do zdrowia. 

 

Dane do przelewu na konto skoczka 

Lukas Müller

Spendenkonto Volksbank Oberkärnten

IBAN: AT544282010698140001

BIC: VBOEATWWSPI

 

źródło: krone.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz