You are currently viewing Maciusiak odkrył karty, trzech członków kadry A poskacze w PK w Planicy
Maciej Maciusiak i Krzysztof Biegun, fot. Andrzej Cienciała

Maciusiak odkrył karty, trzech członków kadry A poskacze w PK w Planicy

Biegun Maciusiak Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - Maciusiak odkrył karty, trzech członków kadry A poskacze w PK w PlanicyNadchodzący weekend to zawody PŚ w Oslo, FIS Cup w Whistler oraz Picharu Kontynentalnego w słoweńskiej Planicy. Sztab szkoleniowy, z Maciejem Maciusiakiem na czele, zdecydował, którzy biało-czerwoni powalczą o zwiększenie punktowego dorobku w zawodach drugiej ligi. I tym razem wśród reprezentantów nie zabraknie skoczków kadry A. 

 

Zyla Piotr Zako 2 S.Piwowar 300x199 - Maciusiak odkrył karty, trzech członków kadry A poskacze w PK w Planicy
Piotr Zyla, fot. Stefan Piwowar

Czysto teoretycznie Puchar Kontynentalny powinien być celem kadry B, ale jak wielokrotnie podkreślał Maciej Maciusiak (a co dla wielu wydawało się niemożliwe), jego podopieczni aspirowali i wciąż aspirują do regularnych startów w PŚ, co obecnie w pełni potwierdzają. Dlatego też po raz kolejny do rozgrywek na zapleczu Pucharu Świata dołączą podopieczni Łukasza Kruczka, z Piotrem Żyłą, który w ostatnią niedzielę stanąl na podium w  zawodach w Bischofshofen. Kolejne zmagania niższej rangi w karierze zaliczą także Jan Ziobro i Klemens Murańka, dla którego starty najwyższej ligi w Sapporo nie zakończyły się udanie.

Kantyka Przemysław trening Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Maciusiak odkrył karty, trzech członków kadry A poskacze w PK w Planicy
Przemysław Kantyka, fot. Bartosz Leja

Podopiecznym trenera z Buczkowic towarzyszyć będą młodsi i mniej doświadczeni koledzy. Podczas gdy najrówniejszy skoczek podczas PK w Bischofshofen, Bartłomiej Kłusek, dostał szansę na występ w norweskim Oslo, do Slowenii udadzą się „kontynentalni weterani” – Krzysztof Biegun i Przemysław Kantyka, a dobrą formę postara się potwierdzić wciąż rozkręcający się po kontuzji Jakub Wolny, który w miniony weekend w Austrii dwukrotnie powiększał swój punktowy dorobek, zajmując 27. i 16. miejsce. W jego ślady poszedł też Przemek Kantyka, notując 18. i 20. lokatę. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w czołowej trzydziestce znalazł się Krzysztof Biegun (23. i 17. lokata). Gorzej spisał się Jan Ziobro, który w sobotę zakończył zawody na 1. serii.

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz