You are currently viewing Zmiana w składzie Polaków na zawody PŚ w Oslo

Zmiana w składzie Polaków na zawody PŚ w Oslo

Klusek Bartlomiej TCS.Innsbruck.2015 fot.Julia .Piatkowska - Zmiana w składzie Polaków na zawody PŚ w OsloNa dobre rozpoczęła się już druga część sezonu, medialny szum wokół polskiej kadry trwa, jednak biało-czerwoni niezależnie od tego kontynuują pucharowe zmagania. W najbliższych zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w norweskim Oslo, na starcie ponownie zobaczymy 6 Polaków, wśród których tym razem znalazł się Bartłomiej Kłusek.

 

Trener Łukasz Kruczek postanowił zabrać do Norwegii pięciu reprezentantów kadry B i jednego skoczka kadry A. W tym gronie znaleźli się:

  • Kamil Stoch, kadra A (20. w PŚ 15/16),
  • Stefan Hula, kadra B (24. w PŚ 15/16),
  • Maciej Kot, kadra B (25. w PŚ 15/16),
  • Dawid Kubacki, kadra B (39. w PŚ 15/16),
  • Andrzej Stękała, kadra B (41. w PŚ 15/16),
  • Bartłomiej Kłusek, kadra B (nieklasyfikowany).

W Oslo-Holmenkollen kolejną szansę na rehabilitację po nieudanym występie w Sapporo będzie miał Kamil Stoch. Chcielibyśmy też liczyć na przełożenie treningowych skoków Dawida Kubackiego na zawody oraz kolejne stabilne występy Stefana Huli i Macieja Kota. Ambitny Andrzej Stękała również ma spore szanse na śrubowanie swoich pucharowych życiówek. Z takim samym nastawieniem poleci do Norwegii Bartłomiej Kłusek. Skoczek z Buczkowic w ostatnich tygodniach bardzo solidnie spisywał się w zawodach Pucharu Kontynentlanego, miał jednak pecha podczas PŚ w Zakopanem, kiedy to został zdyskwalifikowany za długość nart. Teraz jednak ponownie będzie miał szansę udowodnić, że zasługuje na miejsce w składzie głównej reprezentacji.

Konkursy w Oslo odbędą się już w dniach 6-7 lutego (sobota-niedziela). Poprzedzą je piątkowe treningi i kwalifikacje. Pełny program zawodów w Oslo i składy kadr >>

Dodajmy, że po zmaganiach w Oslo, zawodników czekają konkursy na dużej skoczni w Trondheim (10 lutego) oraz mamucim obiekcie w Vikersund (13-14 lutego). Trener Kruczek przyznał, że już na te konkursy może dojść do ewentualnych zmian w składzie. Na norweskiej tournée, wraz z Kruczkiem uda się jeden ze szkoleniowców kadry B, Wojciech Topór.

 

źródło: pzn.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz