PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacje

PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacje

8H7A9319 - PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacjeZa nami dwie serie treningowe i kwalifikacje przeprowadzone przed dzisiejszym konkursem indywidualnym Pucharu Świata pań w austriackim Hinzenbach. W seriach próbnych na Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) najlepszymi okazały się Chiara Hoelzl i Sara Takanashi. W kwalifikacjach natomiast wygrała Słowenka, Spela Rogelj.

 

Hoelzl wygrywa pierwszy trening

Hoelzl Chiara WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacje
Chiara Hoelzl, fot. Julia Piątkowska

W pierwszym przeprowadzonym dzisiaj treningu zdecydowanie zwyciężyła młoda Austriaczka, Chiara Hoelzl. Zawodniczka poszybowała na odległość 91,5 metra, wyprzedzając tym samym o 5,9 punktu drugą Emę Klinec, która lądowała półtora metra bliżej. Na trzecim miejscu znalazła się pochodząca z Norwegii Maren Lundby, która skoczyła 88,5 metra. Czołową szóstkę uzupełniły: Kanadyjka Taylor Henrich (87,5 m), Austriaczka Eva Pinkelnig (87,5 m) oraz Słowenka Maja Vtic (86,5 m).

Najlepszą z Polek okazała się być Kinga Rajda. Nasza zawodniczka skoczyła 79,5 metra, zajmując tym samym 31. pozycję. Joanna Szwab, oddając próbę 70-metrową sklasyfikowana została na 47. miejscu, a Magdalena Pałasz, która spisała się najsłabiej (67,5 m), zakończyła trening na 50. lokacie.

W treningu nie startowały: Sara Takanashi, Daniela Iraschko-Stolz oraz Yuki Ito.

 

Sara Takanashi najlepsza w drugiej serii próbnej

Takanashi Sara WC.Oslo .2016 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacje
Sara Takanashi, fot. Julia Piątkowska

W drugiej serii próbnej zwyciężyła japońska liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Sara Takanashi, która wylądowała na 91 metrze i uzyskała 4,9 pkt przewagi nad drugą zawodniczką – Mają Vtic (91,0 m). Na trzecim miejscu uplasowała się Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która skoczyła 89,5 metra. Tuż poza najlepszą trójką znalazły się: Maren Lundby (90,5 m), Chiara Hoelzl (89,5 m) i Ema Klinec (88,5 m).

Reprezentantki Polski nie zaprezentowały się najlepiej i zajmowały bardzo odległe pozycje. 44. miejsce zajęła Joanna Szwab, oddając skok na 73 metry, na 47. lokacie trening ukończyła Kinga Rajda (73,0 m), a Magdalena Pałasz była 52. (68,5 m).

Pełne wyniki serii treningowych >>

 

Rogelj wygrywa w kwalifikacjach, brak Polek w konkursie

Rajda Kinga  fot.Alicja.Kosman.PZN  300x200 - PŚ Pań Hinzenbach: Treningi dla Hoelzl i Takanashi, Rogelj wygrywa kwalifikacje
Kinga Rajda, fot. Alicja Kosman / PZN

Zaplanowane na godz. 11:30 kwalifikacje na skoczni w Hinzenbach wygrała 21-letnia Spela Rogelj. Słowenka skoczyła 88 metrów, co wystarczyło, by o 2,2 pkt pokonać amerykańską zawodniczkę, Nitę Englund (86,5 m). Czołową trójkę uzupełniła Niemka Carina Vogt (86,0 m). Kolejnymi skoczkiniami w tabeli były skalasyfikowane ex equo na czwartej pozycji Juliane Seyfarth i Taylor Henrich (po 85,5 m), a 6. miejsce zajęła Katharina Althaus (85,5 m).

Żadna z Polek nie zdołała wywalczyć sobie miejsca w konkursie. Najlepsza z naszych zawodniczek, Kinga Rajda była na 32. pozycji (78,5 m). Na dalszych lokatach zostały sklasyfikowane Joanna Szwab (70,5 m) i Magdalena Pałasz (68 m), które zajęły odpowiednio 42. i 44. miejsce.

Pełne wyniki kwalifikacji >>

Pierwsza seria konkursu ma rozpocząć się o godz. 13:00.

 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz