PŚ Vikersund: Gangnes na prowadzeniu, pięciu Polaków w finale

PŚ Vikersund: Gangnes na prowadzeniu, pięciu Polaków w finale

Gangnes Kenneth TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Vikersund: Gangnes na prowadzeniu, pięciu Polaków w finaleReprezentant gospodarzy, Norweg Kenneth Gangnes, znajduje się na czele stawki po pierwszej serii konkursu lotów narciarskich w Vikersund. Tuż za nim plasuje się autor najdłuższego skoku (236,0 m), Słoweniec Robert Kranjec. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem jest powracający do pucharowej rywalizacji Piotr Żyła.

 
Zyla Piotr S.Piwowar Oslo 300x200 - PŚ Vikersund: Gangnes na prowadzeniu, pięciu Polaków w finale
Piotr Żyła, fot. Stefan Piwowar

Kenneth Gangnes, który poszybował 234,5 metra z 6. belki startowej okazał się najlepszy w pierwszej serii konkursowej w Vikersund. Na drugiej lokacie plasuje się Słoweniec Robert Kranjec, który był autorem najdłuższej próby pierwszej serii (236,0 m). Czołową trójkę uzupełnia z 226,5-metrową odległością lider PŚ, Peter Prevc.

W najlepszej szóstce znajdują się ponadto: Michael Hayboeck (225,5 m), Noriaki Kasai (231,5 m) i Johann Andre Forfang (221,5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest po pierwszej rundzie powracający do pucharowej rywalizacji Piotr Żyła (200,0 m / 17. miejsce). Ponadto do finału awansowali: Stefan Hula (192,5 m / 20. miejsce), Maciej Kot (192,5 m / 25. miejsce), Dawid Kubacki (194,5 m / 26. miejsce) oraz Kamil Stoch (185,0 m / 27. miejsce). W swoim debiucie na skoczni mamuciej, nie najlepiej poradził sobie Andrzej Stękała (126,0 m / 53. miejsce), którego nie zobaczymy w rundzie finałowej.

Finałowa seria konkursowa rozpocznie się o godz. 21:20. Transmisja trwa na Eurosporcie 1. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >>

 

Wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
sttaus
1
Kenneth Gangnes
NOR
6
234,5 m
212.4
Q
2
Robert Kranjec
SLO
7
236,0 m
209.3
Q
3
Peter Prevc
SLO
6
226,5 m
208.4
Q
4
Michael Hayboeck
AUT
6
225,5 m
204.8
Q
5
Noriaki Kasai
JPN
6
231,5 m
204.1
Q
6
Johann Andre Forfang
NOR
6
221,5 m
197.5
Q
7
Andreas Stjernen
NOR
6
219,5 m
192.4
Q
8
Richard Freitag
GER
6
215,5 m
187.2
Q
9
Stefan Kraft
AUT
6
212,5 m
186.7
Q
10
Jurij Tepes
SLO
7
216,0 m
183.2
Q
11
Robert Johansson
NOR
7
211,5 m
177.6
Q
12
Simon Ammann
SUI
7
218,5 m
175.9
Q
13
Daniel-Andre Tande
NOR
6
201,5 m
172.8
Q
14
Anders Fannemel
NOR
6
198,5 m
171.9
Q
15
Joachim Hauer
NOR
7
207,0 m
170.2
Q
16
Severin Freund
GER
6
192,5 m
165.0
Q
17
Piotr Żyła
POL
7
200,0 m
162.2
Q
18
Jaka Hvala
SLO
7
211,0 m
162.1
Q
19
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
7
200,5 m
162.0
Q
20
Stefan Hula
POL
7
192,5 m
159.0
Q
21
Manuel Poppinger
AUT
7
199,5 m
156.8
Q
22
Markus Eisenbichler
GER
7
201,5 m
154.6
Q
23
Cestmir Kozisek
CZE
7
200,5 m PB
154.4
Q
24
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
7
199,0 m
153.2
Q
25
Maciej Kot
POL
7
192,5 m
151.7
Q
26
Dawid Kubacki
POL
7
194,5 m
149.9
Q
27
Kamil Stoch
POL
7
185,0 m
148.3
Q
28
Daiki Ito
JPN
7
188,0 m
145.0
Q
29
Shohei Tochimoto
JPN
7
192,0 m
144.3
Q
30
Thomas Hofer
AUT
7
190,5 m PB
142.5
Q
31
Jan Matura
CZE
7
184,0 m
140.5
NQ
32
Manuel Fettner
AUT
7
177,0 m
136.3
NQ
33
Vincent Descombes Sevoie
FRA
7
189,5 m
134.4
NQ
 
Tomas Vancura
CZE
7
193,5 m
134.4
NQ
35
Andreas Wank
GER
7
179,0 m
134.3
NQ
36
Stephan Leyhe
GER
7
172,0 m
131.2
NQ
37
Denis Kornilov
RUS
7
170,5 m
117.8
NQ
38
Kenshiro Ito
JPN
7
178,5 m
115.8
NQ
39
Taku Takeuchi
JPN
7
163,0 m
114.8
NQ
40
Karl Geiger
GER
7
160,5 m
108.6
NQ
41
Evgeniy Klimov
RUS
7
153,0 m
106.5
NQ
42
Andraz Pograjc
SLO
7
165,0 m
104.4
NQ
43
Tomaz Naglic
SLO
7
159,0 m
102.4
NQ
44
Luca Egloff
SUI
7
159,5 m PB
99.8
NQ
45
Andreas Wellinger
GER
6
134,0 m
84.2
NQ
46
Roman Koudelka
CZE
6
132,5 m
83.1
NQ
47
Kento Sakuyama
JPN
7
138,0 m
80.7
NQ
48
Ilmir Hazetdinov
RUS
7
132,0 m
74.8
NQ
49
Tom Hilde
NOR
7
133,0 m
74.0
NQ
50
Nicholas Alexander
USA
7
133,0 m
69.4
NQ
51
Rune Velta
NOR
7
129,5 m
69.0
NQ
52
Anze Lanisek
SLO
7
118,0 m
64.1
NQ
53
Andrzej Stękała
POL
7
126,0 m
63.1
NQ
 
Kevin Bickner
USA
7
125,0 m
63.1
NQ
55
Ronan Lamy Chappuis
FRA
7
122,0 m
55.9
NQ
56
Fredrik Bjerkeengen
NOR
7
118,0 m
53.4
NQ
57
Radik Zhaparov
KAZ
7
124,0 m
51.6
NQ
58
Phillip Sjoeen
NOR
7
125,0 m
48.1
NQ
59
Marat Zhaparov
KAZ
7
118,0 m
46.2
NQ
60
Heung-Chul Choi
KOR
7
111,0 m
34.8
NQ
61
Martti Nomme
EST
7
81,0 m
3.5
NQ
 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz