Austriak Ulrich Wohlgenannt prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i jest na dobrej drodze do powtórzenia wczorajszego sukcesu. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Jakub Wolny, który zajmuje piątą lokatę. Ponadto w czołowej „10” plasują się: Jan Ziobro i Łukasz Podżorski.
Liderujący po pierwszej serii Austriak, Ulrich Wohlgenannt, swój skok na 123 metry oddał w bardzo niesprzyjających warunkach wietrznych (2,11 m/s w plecy), dzięki czemu otrzymał aż 27,6 punktu rekompensaty. Na drugiej lokacie plasuje się zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni sprzed dwóch sezonów, Thomas Diethart (127,5 m), a czołową trójkę uzupełnia ich kolega z drużyny, Florian Altenburger (123,5 m).
Czwarte miejsce zajmuje doświadczony Czech, Lukas Hlava (122,5 m), a piąty jest najlepszy z Polaków, Jakub Wolny (123,0 m). W czołowej dziesiątce plasują się ponadto: Jan Ziobro (123,5 m / 7. miejsce) oraz Łukasz Podżorski (126,0 m / 9. miejsce). Do serii finałowej awansowali także: 14. Bartłomiej Kłusek (125,5 m), 15. Przemysław Kantyka (117,0 m), 17. Krzysztof Miętus (117,0 m), 18. Krzysztof Biegun (115,0 m).
Udział w konkursie zakończyli już: 33. Adam Ruda (115,0 m), 40. Andrzej Zapotoczny (113,5 m), 43. Klemens Murańka (106,5 m), 57. Aleksander Zniszczoł (106,0 m) oraz Tomasz Byrt, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon po skoku na 109,5 metra.
Finałowa seria konkursowa rozpocznie się o godz. 11:55.
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | status | |
1 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 14 | 123,0 m | 141.1 | Q |
2 | Thomas Diethart | AUT | 14 | 127,5 m | 138.4 | Q |
3 | Florian Altenburger | AUT | 14 | 123,5 m | 137.7 | Q |
4 | Lukas Hlava | CZE | 14 | 122,5 m | 134.7 | Q |
5 | Jakub Wolny | POL | 14 | 123,0 m | 133.6 | Q |
6 | Michael Neumayer | GER | 14 | 122,0 m | 132.9 | Q |
7 | Jan Ziobro | POL | 13 | 123,5 m | 131.9 | Q |
8 | Philipp Aschenwald | AUT | 14 | 123,0 m | 130.5 | Q |
9 | Łukasz Podżorski | POL | 13 | 126,0 m | 129.7 | Q |
10 | Sebastian Colloredo | ITA | 13 | 118,5 m | 129.1 | Q |
11 | Clemens Aigner | AUT | 14 | 122,5 m | 128.9 | Q |
12 | Markus Schiffner | AUT | 14 | 124,5 m | 127.9 | Q |
13 | Rok Justin | SLO | 14 | 121,0 m | 127.3 | Q |
14 | Bartłomiej Kłusek | POL | 14 | 125,5 m | 126.4 | Q |
15 | Przemysław Kantyka | POL | 13 | 117,0 m | 126.3 | Q |
16 | Seou Choi | KOR | 13 | 117,0 m | 123.9 | Q |
17 | Krzysztof Miętus | POL | 13 | 117,0 m | 123.7 | Q |
18 | Krzysztof Biegun | POL | 13 | 115,0 m | 123.5 | Q |
19 | Gregor Deschwanden | SUI | 13 | 117,0 m | 122.9 | Q |
20 | Matjaz Pungertar | SLO | 13 | 116,0 m | 122.5 | Q |
21 | Pascal Kaelin | SUI | 13 | 114,0 m | 122.3 | Q |
22 | Anse Semenic | SLO | 14 | 113,0 m | 121.9 | Q |
23 | Joakim Aune | NOR | 13 | 119,5 m | 121.4 | Q |
24 | Elias Tollinger | AUT | 14 | 123,0 m | 120.7 | Q |
25 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 13 | 113,5 m | 119.7 | Q |
26 | Eduard Torok | ROU | 13 | 112,0 m | 119.2 | Q |
27 | Roman Trofimov | RUS | 13 | 124,5 m | 118.2 | Q |
28 | William Rhoads | USA | 13 | 114,0 m | 118.1 | Q |
29 | Tim Fuchs | GER | 14 | 113,5 m | 117.7 | Q |
30 | Sorin Iulian Pitea | ROU | 13 | 114,5 m | 117.6 | Q |
31 | Vojtech Stursa | CZE | 14 | 115,0 m | 117.6 | NQ |
32 | Ziga Jelar | SLO | 13 | 116,0 m | 116.1 | NQ |
33 | Adam Ruda | POL | 13 | 115,0 m | 115.7 | NQ |
34 | Pius Paschke | GER | 14 | 114,5 m | 114.9 | NQ |
35 | Michael Glasder | USA | 13 | 114,5 m | 114.7 | NQ |
36 | Martin Hamann | GER | 14 | 113,5 m | 114.4 | NQ |
37 | Viktor Polasek | CZE | 13 | 119,5 m | 114.2 | NQ |
38 | Tilen Bartol | SLO | 14 | 115,5 m | 113.9 | NQ |
39 | Daniele Varesco | ITA | 13 | 113,5 m | 113.5 | NQ |
40 | Andrzej Zapotoczny | POL | 13 | 113,5 m | 113.3 | NQ |
41 | Danny Queck | GER | 13 | 116,5 m | 112.2 | NQ |
42 | Ernest Prislic | SLO | 13 | 112,5 m | 112.1 | NQ |
43 | Klemens Murańka | POL | 13 | 106,5 m | 112.0 | NQ |
Jesper Oedegaard | NOR | 13 | 113,5 m | 112.0 | NQ | |
45 | Killian Peier | SUI | 13 | 118,5 m | 111.9 | NQ |
46 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 13 | 114,5 m | 109.2 | NQ |
47 | Andraz Modic | SLO | 13 | 117,0 m | 108.9 | NQ |
48 | Marinus Kraus | GER | 13 | 110,5 m | 108.7 | NQ |
49 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 13 | 117,0 m | 105.4 | NQ |
50 | Robin Pedersen | NOR | 13 | 109,0 m | 104.9 | NQ |
51 | Andrea Morassi | ITA | 13 | 108,0 m | 104.4 | NQ |
52 | Are Sumstad | NOR | 13 | 110,5 m | 102.6 | NQ |
53 | Kenneth H. Fredheim | NOR | 13 | 109,5 m | 101.2 | NQ |
54 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 13 | 107,0 m | 98.5 | NQ |
55 | Yevhen Marusyak | UKR | 13 | 102,0 m | 95.3 | NQ |
56 | Konstantin Sokolenko | KAZ | 13 | 105,0 m | 95.3 | NQ |
57 | Aleksander Zniszczoł | POL | 13 | 106,0 m | 95.2 | NQ |
58 | Joshua Maurer | CAN | 13 | 106,0 m | 93.1 | NQ |
59 | Anton Kalinitchenko | RUS | 13 | 110,0 m | 91.8 | NQ |
60 | Chil-ku Kang | KOR | 13 | 108,0 m | 89.5 | NQ |
61 | Lars Antonissen | NED | 13 | 100,5 m | 86.3 | NQ |
DSQ | Tomasz Byrt | POL | 13 | 109,5 m | - | - |
informacja własna