You are currently viewing PŚ Lahti: Kubacki zwycięzcą kwalifikacji, Stoch poza konkursem!

PŚ Lahti: Kubacki zwycięzcą kwalifikacji, Stoch poza konkursem!

Kubacki Dawid lgp.wisla .2014 julia.piatkowska - PŚ Lahti: Kubacki zwycięzcą kwalifikacji, Stoch poza konkursem!Skoczkowie mają już za sobą serię kwalifikacyjną do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata na normalnej skoczni HS-100 w fińskim Lahti. Znakomicie spisał się w niej nasz reprezentant, Dawid Kubacki, który po raz drugi w tym sezonie znalazł się na czele stawki. Niestety zupełnie nie poradził sobie Kamil Stoch, który nie wywalczył awansu do zawodów.

Stoch Kamil WC.Oslo .team .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Lahti: Kubacki zwycięzcą kwalifikacji, Stoch poza konkursem!
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Dawid Kubacki szybując 96,5 metra okazał się najlepszy w kwalifikacjach do pucharowego konkursu na normalnej skoczni w Lahti. To drugi taki sukces Polaka po zwycięskich kwalifikacjach w tym roku w Sapporo. Na drugim miejscu uplasował się dziś Niemiec Andreas Wellinger (95,5 m), a trzeci był Austriak Philipp Aschenwald (95,0 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Domen Prevc (92,0 m), Markus Eisenbichler (94,5 m) i Andreas Wank (93,0 m).

8H7A0091 300x199 - PŚ Lahti: Kubacki zwycięzcą kwalifikacji, Stoch poza konkursem!
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Na linii oznaczającej punkt K (90 metrów) wylądował najrówniej skaczący w tym sezonie reprezentant Polski, Stefan Hula, który ostatecznie zajął 13. pozycję. Awans do zawodów z odległościami nie przekraczającymi punktu konstrukcyjnego obiektu wywalczyli ponadto: Piotr Żyła (89,0 m / 15. miejsce) i Klemens Murańka (85,0 m / 32. miejsce). Swój skok zupełnie zepsuł Andrzej Stękała – osiągnął zaledwie 82 metry, dodatkowo miał spore problemy przy lądowaniu i ostatecznie zajął dopiero 49. pozycję. Skaczący jako ostatni z biało-czerwonych, Kamil Stoch, niestety potwierdził brak formy, po raz kolejny tej zimy nie awansując do konkursu głównego. 82 metry dały mu 41. lokatę.

Najlepiej wśród czołowej „10” Pucharu Świata spisali się: Peter Prevc (98,5 m), Johann Andre Forfang (97,5 m), Anders Fannemel (96,5 m) i Severin Freund (96,5 m).

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godz. 15:10. Transmisja telewizyjna na TVP 1 i Eurosporcie 1. Tekstowa relacja trwa na SkokiPolska.pl >>