You are currently viewing PŚ Kuopio: Kolejny triumf Hayboecka, Hula i Kubacki w czołowej dziesiątce!

PŚ Kuopio: Kolejny triumf Hayboecka, Hula i Kubacki w czołowej dziesiątce!

Reprezentant Austrii, Michael Hayboeck, kontynuuje zwycięską passę. Podopieczny trenera Heinza Kuttina na dużej skoczni Puijo (K-120 / HS-127) w Kuopio odniósł trzeci pucharowy triumf z kolei. Mimo że szansę na podium zaprzepaścił Kamil Stoch, to w czołowej dziesiątce uplasowało się dwóch Polaków - Stefan Hula oraz Dawid Kubacki.

Hayboeck Michael lot Innsbruck.2015.Bergisel fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Kuopio: Kolejny triumf Hayboecka, Hula i Kubacki w czołowej dziesiątce!
Michael Hayboeck, fot. Julia Piątkowska

Ostatnie dni wyraźnie należały do Michaela Hayboecka - Austriak dwukrotnie okazał się najlepszy w Lahti, a dzisiaj, skacząc 131 i 129 metrów, okazał się zdecydowanym zwycięzcą konkursu w fińskim Kuopio. To już czwarty pucharowy triumf podopiecznego Heinza Kuttina w dotychczasowej karierze. Na drugiej lokacie uplasował się Norweg Daniel-Andre Tande (131,5 / 127,0 m), który złapał formę, którą prezentował na samym początku sezonu. Na trzeci stopień podium, po spektakularnym awansie z 11. lokaty, wskoczył Stefan Kraft (122,0 / 128,0 m).

Zawody na dużej skoczni Puijo na czwartej pozycji ukończył Peter Prevc. Dość niespodziewanie dla Słoweńca jest to już trzeci z rzędu konkurs ukończony poza podium. Na piątym miejscu uplasował się kolejny reprezentant kraju Wikingów, Johann Andre Forfang (120,0 / 129,5 m).

hula stefan2 s.piwowar 300x199 - PŚ Kuopio: Kolejny triumf Hayboecka, Hula i Kubacki w czołowej dziesiątce!
Stefan Hula, fot. Stefan Piwowar

Kolejne dwie pozycje po bardzo udanych skokach zajęli dwaj reprezentanci Polski - Stefan Hula (124,5 / 121,0 m) oraz Dawid Kubacki (123,5 / 119,0 m). Tym samym jest to pierwszy w tym sezonie konkurs, w którym w czołowej dziesiątce znalazło się dwóch biało-czerwonych. Po dwóch równych skokach (122,0 / 119,5 m) na 16. lokacie zmagania ukończył Piotr Żyła. Kamil Stoch, który na półmetku zmagań po skoku na 125 metrów miał kontakt z czołową trójką, w finale zupełnie nie poradził sobie w trudniejszych warunkach. Przez lądowanie na 102. metrze spadł na 27. pozycję.

Udział w konkursie już na pierwszej rundzie zakończyli: Klemens Murańka (117,5 m / 32. miejsce) oraz Andrzej Stękała (110,0 m / 41. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu znajduje się oczywiście Peter Prevc (1698 pkt), drugi jest Severin Freund (1139 pkt), a na trzecie miejsce wskoczył Michael Hayboeck (1018 pkt), który wyprzedził Kennetha Gangnesa (1012 pkt). Najwyżej z Polaków wciąż plasuje się Kamil Stoch (213 pkt / 22. miejsce), a na 23. lokatę wskoczył Stefan Hula (190 pkt / 23. miejsce).