Diethart w szpitalu po upadku, pokiereszowana twarz Austriaka (FOTO)

Diethart w szpitalu po upadku, pokiereszowana twarz Austriaka (FOTO)

Diethart Thomas WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Diethart w szpitalu po upadku, pokiereszowana twarz Austriaka (FOTO)Podczas serii treningowej poprzedzającej dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode, groźnego upadku doznał Thomas Diethart. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni z 2014 r. tuż po wyjściu z progu Inselbergschanze runął na zeskok i początkowo stracił przytomność. Od razu został przetransportowany helikopterem do szpitala.

 

Diethart, dla którego trwający sezon nie jest zbytnio udany, od kilku tygodni startuje w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tym razem podczas jednego z oficjalnych treningów na skoczni HS-117 w Brotterode, tuż po wyjściu z progu otrzymał mocny podmuch wiatru, po którym runął na zeskok w okolicach 60 metra. Początkowo reprezentant Austrii stracił przytomność i bezwładnie zsunął się po zeskoku, doznając stłuczeń i otarć na twarzy.

Na dole skoczni momentalnie pojawiły się przy nim służby medyczne, po czym zawodnik został przetransportowany helikopterem do szpitala w Meiningen. Jak informowały austriackie media, w tym portal kleinezeitung.at, pierwsze diagnozy były niepokojące, ale z czasem napawały nieco większym optymizmem. Menedżer austriackiego zespołu, Andreas Mitter, poinformował początkowo o możliwym urazie okolic kręgosłupa, nerek i płuc. Mimo tego zawodnik szybko odzyskał przytomność i mógł poruszać rękami i nogami, co dało sygnał, że nie doszło do tak poważnych urazów, jak choćby u Lukasa Muellera, który od czasu upadku w Tauplitz ma jedynie lekkie czucie w nogach.

Diethart wciąż pozostaje w szpitalu na badaniach i obserwacji, jednak już teraz mówi się o mocnych potłuczeniach pleców. Aby dokładnie zdiagnozować stan zdrowia skoczka, będą potrzebne dokładniejsze badania. Już teraz wiemy jednak, że Austriak zdoła wyjść ze szpitala o własnych nogach. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zamieścił też zdjęcie, na którym widać mocno pokiereszowaną twarz wskutek upadku.

You should have seen the other guy 😉 #KO #Brotterode2016 #iwillcomebackstronger #nopainnogain \,,/

Posted by Thomas Diethart on 29 luty 2016

Dodajmy, że po upadku 24-letniego kolegi, austriaccy skoczkowie zrezygnowali z udziału w treningu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi (porywisty wiatr), w Brotterode udało się rozegrać tylko jedną oficjalną serię konkursową, w której pierwszy triumf w karierze wywalczył Polak, Bartłomiej Kłusek.

 

Poniżej nagranie upadku Austriaka w Brotterode:

 

źródło: kleinezeitung.at / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz