You are currently viewing Silje Opseth mistrzynią Norwegii na średniej skoczni w Tolga

Silje Opseth mistrzynią Norwegii na średniej skoczni w Tolga

Jahr Opseth Stroem fot.Julia .Piatkwska Oslo.2016 - Silje Opseth mistrzynią Norwegii na średniej skoczni w TolgaŚredni obiekt K-60 usytuowany w kompleksie skoczni Ivaregga Hoppsenter w miejscowości Tolga, był areną żeńskich mistrzostw Norwegii. Pod nieobecność najlepszej zawodniczki z kraju Wikingów, Maren Lundby, złoty medal wywalczyła 16-letnia Silje Opseth, dość niespodziewanie wyprzedzając doświadczoną 32-letnia Line Jahr.

IMG 8858 300x199 - Silje Opseth mistrzynią Norwegii na średniej skoczni w Tolga
Silje Opseth, fot. Frederik Clasen

Po zaciętym pojedynku na wybudowanej w 2014 roku skoczni K-60 (HS-66), tytuł mistrzowski wywalczyła Silje Opseth, która skoczyła 62,5 oraz 62 metry. Na drugiej lokacie uplasowała się najbardziej doświadczona z Norweżek, Line Jahr, która co prawda lądowała minimalnie dalej (63,0 / 62,0 m), otrzymała jednak niższe noty za styl. Podium uzupełniła kolejna juniorka – Anna Odine Stroem (60,0 / 61,0 m).

W czołowej szóstce znalazły się ponadto: Thea Sofie Kleven (63,5 / 59,0 m), która była autorką najdłuższego skoku konkursu i liderką na półmetku zmagań, a także Thea Minyan Bjoerseth (59,5 / 58,0 m) i Hanna Midtsundstad (58,5 / 60,0 m). Łącznie na starcie pojawiły się aż 24 zawodniczki. W konkursie udziału nie wzięła najlepsza z Norweżek, Maren Lundby, która w tegorocznym Pucharze Świata aż czterokrotnie plasowała się na podium.