You are currently viewing FC Harrachov: Rogelj najlepsza w konkursie, Rajda w klasyfikacji generalnej!

FC Harrachov: Rogelj najlepsza w konkursie, Rajda w klasyfikacji generalnej!

Rogelj Spela WSC.Falun .2015 new fot.Julia .Piatkowska - FC Harrachov: Rogelj najlepsza w konkursie, Rajda w klasyfikacji generalnej!Utytułowana reprezentantka Słowenii, Spela Rogelj, okazała się najlepsza w ostatnim żeńskim konkursie FIS Cup tej zimy, który został rozegrany na normalnej skoczni Certak (K-90 / HS-100) w Harrachovie. Na siódmej lokacie uplasowała się najlepsza z Polek, Kinga Rajda, która już wczoraj zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Bogataj Ursa WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FC Harrachov: Rogelj najlepsza w konkursie, Rajda w klasyfikacji generalnej!
Ursa Bogataj, fot. Julia Piątkowska

Już w pierwszej kolejce skoków Spela Rogelj, skacząc 95,5 metra, uzyskała kilkupunktową przewagę nad konkurentkami. Finałowy skok na 92. metr zapewnił 21-letniej Słowence mającej na koncie sukcesy w zawodach najwyższej rangi (PŚ, MŚ Juniorów) dopiero pierwszy triumf w zawodach cyklu FIS Cup. Na drugim miejscu w konkursowych zmaganiach uplasowała się jej koleżanka z drużyny, Ursa Bogataj (90,0 / 95,5 m), a podium uzupełniła, podobnie jak w dniu wczorajszym, Francuzka, Julia Clair (90,5 / 92,5 m).

Rajda.Kinga Szwab.Joanna LMP.Szczyrk.2015 fot.Bartosz.Leja  300x199 - FC Harrachov: Rogelj najlepsza w konkursie, Rajda w klasyfikacji generalnej!
Kinga Rajda i Joanna Szwab, fot. Bartosz Leja

Tuż za najlepszą trójką wylądowała wczorajsza triumfatorka, Nika Kriznar (95,0 / 90,0 m), piąta była reprezentantka Italii, Evelyn Insam (88,5 / 91,5 m), a szósta najlepsza z czeskich skoczkiń, Barbora Blazkova (89,5 / 89,5 m).

Na siódmym miejscu  uplasowała się najwyżej sklasyfikowana Polka, Kinga Rajda (83,0 / 95,5 m), która w finale wyrównała najdłuższy skok konkursu należący do Rogelj. Dodajmy, że już wczoraj 15-letnia zawodniczka reprezentująca klub SS-R LZS „Sokół” Szczyrk zapewniła sobie triumf w generalnej klasyfikacji cyklu FIS Cup 2015/2016. To największy sukces w dotychczasowej karierze podopiecznej trenera Sławomira Hankusa.

Do finałowej trzydziestki zdołały wskoczyć także pozostałe reprezentantki Polski. Na 20. lokacie zmagania ukończyła Joanna Szwab (76,0 / 69,5 m), 26. była Anna Twardosz (69,0 / 73,5 m), a 27. Magdalena Pałasz (71,0 / 67,0 m).