Granerud kontuzjowany, Norweg w szpitalu po groźnym upadku (WIDEO)
Halvor Egner Granerud (fot. Przemek Wardęga)

Granerud kontuzjowany, Norweg w szpitalu po groźnym upadku (WIDEO)

Granerud Halvor Egner TCS.Ga Pa.2016 fot.Przemek.Wardega - Granerud kontuzjowany, Norweg w szpitalu po groźnym upadku (WIDEO)

19-letni norweski skoczek, Halvor Egner Granerud, który w minionym sezonie zaliczył swój debiut w Pucharze Świata, już po zakończonej zimowej rywalizacji doznał niebezpiecznego urazu. Do wypadku doszło podczas wypoczynku młodego zawodnika w górach niedaleko Oslo, gdzie wraz ze znajomymi nagrywał wideo prezentujące narciarskie akrobacje.

 

Granerud ma za sobą najbardziej udany sezon w dotychczasowej karierze. Poza pucharowymi startami w zawodach najwyższej rangi, w których co prawda nie zdobył jeszcze punktów, ma na swoim koncie pięć podiów w konkursach Pucharu Kontynentalnego (dwukrotnie Rena i Vikersund, a także Rovaniemi) i ósme miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Poza tym, utalentowany mieszkaniec Oslo jako przedskoczek podczas zawodów PŚ na Vikersundbakken poszybował aż 240 metrów.

Niestety już po zakończeniu zimowego sezonu, 19-latkowi przydarzył się pechowy upadek. Podczas wykonywania narciarskich akrobacji na sztucznie usypanych niewielkich stokach w okolicach norweskiej stolicy, jedna z prób skończyła się dla niego niefortunnym upadkiem, w wyniku którego doznał przebicia prawego płuca. Sportowiec przebywa obecnie w szpitalu w Lillehammer i szczęśliwie jego stan jest dobry. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, Granerud napisał, że czuje się jakby uniknął kilku kul wystrzelonych z pistoletu. Zapewnił również, że jest dobrej myśli i liczy na szybki powrót do zdrowia. Dziś w szpitalu odwiedzili go dwaj reprezentacyjni koledzy – Anders Fannemel oraz Tom Hilde.

 

 

Warto przypomnieć, że Granerud zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 2015 roku w Lillehammer, jednak został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Kolejną szansę na pucharowy występ w norweskiej kadrze dostał podczas niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen), jednak plasował się tam na 46. i 36. pozycji. Reprezentujący Asker Skiklubb zawodnik jest aktualnym wicemistrzem świata juniorów w drużynie.

 

Nagranie upadku Norwega:

 

źródło: instagram.com / nettavisen.no / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz