Czesi jednak z zawodami FIS – Frenstat odzyskał Puchar Kontynentalny

Czesi jednak z zawodami FIS – Frenstat odzyskał Puchar Kontynentalny

Frenstat.pod .Radhostem fot.Julia .Piatkowska - Czesi jednak z zawodami FIS - Frenstat odzyskał Puchar KontynentalnyPo spotkaniu Komisji Kalendarzowej FIS, która obradowała niedawno w Zurychu, okazało się, że z terminarza wypadli jego stali bywalcy – Finowie oraz Czesi. Mimo iż w kraju świętego Mikołaja obędą się mistrzostwa świata, działacze Suomi wciąż walczą o odzyskanie pucharowej rywalizacji. Najprawdopodobniej batalię wygrali natomiast nasi południowi sąsiedzi.

 

Początkowo wydawało się, że czescy organizatorzy na dobre utracili zaufanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W 2014 i 2015 roku letnie konkursy Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie odbywały się jednak bez żadnych kłopotów, w związku z czym ich nieobecność w terminarzu na sezon 2016/2017 mogła zastanawiać. Po pierwszych decyzjach Komisji Kalendarzowej kraj ze sporymi narciarskimi tradycjami, został pozbawiony organizacji choćby jednego konkursu rangi FIS.

Jak się okazuje, po rozmowach czeskich działaczy z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, Frenstat powrócił do łask. Już 26 i 27 sierpnia odbędą się tam konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, które zostaną zapewne połączone z 5. Memoriałem Jiri Raški.

 

 

Pełny terminarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016 >>

W zeszłorocznej rywalizacji w LPK we Frenstacie najlepsi okazali się imiennicy – Klemens Murańka (wyniki 1. konkursu) oraz Clemens Aigner (wyniki 2. konkursu). Dodajmy, że ostatnie zawody rangi Pucharu Świata, zostały rozegrane w Czechach 3 lutego 2013 r. na mamucim obiekcie w Harrachovie. Dwukrotnie triumfował wówczas Austriak, Gregor Schlierenzauer.

 

źródło: FIS / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz