Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniu

Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniu

koudelka roman s.piwowar - Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniuPodczas zgromadzenia czeskiej sekcji skoków narciarskich ogłoszone zostały składy kadr na sezon 2016/2017. Liderami zespołów kierowanych przez Richarda Schallerta i Jiri Hajka będą Roman Koudelka i Zdenka Pesatova. Podczas spotkania działaczy poruszono również kwestię organizacji konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie.

 
Frenstat.pod .Radhostem fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniu
Skocznia we Frenstacie, fot. Julia Piątkowska

Konkurs we Frenstacie planowo ma się odbyć w dniach 26-27 sierpnia tego roku. Data ta zostanie potwierdzona na kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w czerwcu.

W kwestii kadr zdecydowano się na kontynuację współpracy z austriackim szkoleniowcem Richardem Schallertem. Obsadzono również wolne stanowisko po Michale Dolezale. Podtrzymany został sprawdzony system podziału sportowców na dwie grupy. W pierwszej grupie pod wodzą głównego trenera Richarda Schallerta trenować będą: stały bywalec konkursów Pucharu Świata Roman Koudelka oraz młodzi zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z rywalizacją najwyższej rangi. Drugą grupę, którą poprowadzi Jakub Jiroutek, tworzą doświadczeni, wielokrotni reprezentanci Czech.

Janda Jakub.harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniu
Jakub Janda, fot. Julia Piątkowska

W zeszłym sezonie Jiroutek pełnił funkcję koordynatora w sztabie szkoleniowym naszych południowych sąsiadów. Po odejściu Michala Dolezala do Polski, Jiroutek otrzymał awans na stanowisko trenera.  Do jego głównych obowiązków będzie należała praca z zawodnikami występującymi w Pucharze Kontynentalnym, natomiast przygotowaniem sportowców do Letniego Grand Prix i Pucharu Świata zajmie się Schallert. Obu trenerów wspierać będą asystenci: Radek Rydl, Radek Selcer, Radim Sudek i Petr Vaverka (przesunięty z sekcji żeńskiej dla roczników 1999-2003). Czeski sztab uzupełnią fizjoterapeuci: Veronika Pánková, Michal Šípek i Kryštof Kuba.

Pesatova Zdena Alpen.Cup .Bischofsgruen.2015 fot.Klaus .Purucker 300x200 - Czeskie kadry po prezentacji, absencja Koudelki na zgrupowaniu
Zdena Pesatova, fot. Klaus Purucker

Na początku maja odbyły się pierwsze zgrupowania czeskich kadr. Podopieczni Schallerta trenowali na lokalnym obiekcie w Libercu, natomiast grupa Jiroutka udała się do austriackiego Hinzenbach. Grupa skoczków pod wodzą Austriaka miała okazję trenować w tunelu aerodynamicznym, który miał symulować fazę lotu. W ten sposób sportowcy ćwiczyli koordynację ruchów oraz wzmacniali mięśnie odpowiedzialne za właściwe utrzymanie nart w czasie lotu. Ponadto, dzienny plan treningowy został podzielony na dwie części: przed południem zawodnicy oddawali próby na skoczni, zaś po południu odbywali trening sprawnościowy i ćwiczyli odbicie. Roman Koudelka nie brał udziału w zgrupowaniu  – z powodów zdrowotnych został w domu. Jak zapowiedział Schallert, utytułowany skoczek wkrótce dołączy do kadry.

Drugie zgrupowanie – wspólne dla obu grup – odbędzie się między 23. a 27. maja w Libercu.

 

Kadra męska:

 • Grupa treningowa Richarda Schallerta
  • Trener główny: Richard Schallert
  • Asystenci: Jaroslav Simek, Tomas Vambera
  • Skoczkowie: Frantisek Holik, Roman Koudelka, Jan Michalek, Viktor Polasek, Filip Sakala, Vojtech Stursa, Tomas Vancura zamiennie z Damianem Lasotą
 • Grupa treningowa Jakuba Jiroutka
  • Trener: Jakub Jiroutek
  • Asystent: Radek Zidek
  • Skoczkowie: Lukas Hlava, Jakub Janda, Cestmir Kozisek, Jan Matura
 

Kadra żeńska:

 • Trener główny: Jiri Hajek
 • Grupa A: Zdena Pesatová, Barbora Blazkova
 • Grupa B: Veronika Ptackova, Marta Krepelkova, Michaela Rajnochova, Jana Mrakotova
 • Grupa C: Stepanka Ptackova, Karolina Indrackova, Simca Weinlichova, Klara Kubeckova, Martina Joitova
 

źródła: skoky.net, czech-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz