Co dalej z modernizacją Wielkiej Krokwi? Przetarg unieważniony

Co dalej z modernizacją Wielkiej Krokwi? Przetarg unieważniony

Zakopane Wielka.Krokiew B.Leja  - Co dalej z modernizacją Wielkiej Krokwi? Przetarg unieważnionyNiestety opóźnia się rozpoczęcie prac remontowych na skoczni im. Stanisława Marusarza w stolicy polskich Tatr. We wtorek Centralny Ośrodek Sportu unieważnił przetarg na modernizację zakopiańskiego obiektu. Przypomnijmy, że wykonanie prac na Wielkiej Krokwi jest potrzebne, aby w stolicy Tatr mogły odbywać się zawody rangi FIS.

 

Co dalej ze skokami narciarskimi w zimowej stolicy Polski? – to pytanie zadaje sobie chyba każdy kibic tej dyscypliny w Polsce. Modernizacja obiektu im. Stanisława Marusarza jest warunkiem uzyskania od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) homologacji, która pozwoli na organizowanie w Zakopanem zawodów międzynarodowych. Pomimo zapewnień, że wymagane prace na Wielkiej Krokwi zostaną wykonane i rywalizacja elity skoczków w stolicy Tatr nie jest zagrożona, rozpoczęcie modernizacji obiektu opóźnia się.

Wykonawcę prac remontowych na Wielkiej Krokwi mieliśmy poznać do końca maja, po tym jak Centralny Ośrodek Sportu ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji. Niestety, został on unieważniony. Do przetargu na remont Wielkiej Krokwi zostały zgłoszone dwie oferty, które, jak czytamy w informacji opublikowanej przez dyrektora COS-u w Zakopanem, Grzegorza Kotowicza, przewyższają kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, stąd postanowiono o unieważnieniu przetargu.

Pojawiły się informacje, że w zaistniałej sytuacji trwają rozmowy, które mają na celu zbliżenie obu kwot do siebie, aby możliwe było wybranie ostatecznego wykonawcy projektu. Spowoduje to jednak opóźnienie w wyborze wykonawcy prac remontowych na Wielkiej Krokwi.

Przypomnijmy, że według wstępnego kalendarzu Pucharu Świata 2016/2017, najlepsi skoczkowie mają rywalizować pod Tatrami w dniach 21-22 stycznia 2017 roku. Czy tak się stanie, zależy od postępu prac na skoczni. W obecnej sytuacji, narciarskie święto pod Giewontem wydaje się być zagrożone.

Pełna treść informacji Centralnego Ośrodka Sportu dotyczącej Wielkiej Krokwi >>>

 

źródło: bip.cos.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz