You are currently viewing Utalentowany 16-latek dołączył do polskiej kadry juniorów

Utalentowany 16-latek dołączył do polskiej kadry juniorów

DSC 0018 - Utalentowany 16-latek dołączył do polskiej kadry juniorówNa treningach polskiej kadry juniorów prowadzonej przez Macieja Maciusiaka, już od zeszłego tygodnia pojawiał się dodatkowy zawodnik – Bartosz Czyż. 16-letni reprezentant klubu WSS Wisła decyzją Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego już teraz oficjalnie dołączył do najmłodszej biało-czerwonej grupy szkoleniowej.

 
DSC 0054 - Utalentowany 16-latek dołączył do polskiej kadry juniorów
Bartosz Czyż, fot. Bartosz Leja

 Bartosz był wyróżniającym się zawodnikiem wśród młodych skoczków narciarskich, dlatego zdecydowaliśmy, że już teraz warto go przyłączyć do grupy. Po konsultacji z Prezesem Apoloniuszem Tajnerem, Bartosz Czyż został dołączony do naszej Kadry – powiedział trener Maciusiak cytowany przez oficjalną stronę Związku. To właśnie sztab szkoleniowy kadry C zaproponował nominację dla młodego skoczka z Wisły. – Od zeszłego tygodnia Bartosz trenuje już z nami, natomiast możliwe, że po wakacjach dołączy do nas jeszcze jakiś zawodnik – zaznaczył szkoleniowiec.

DSC 0041 2 - Utalentowany 16-latek dołączył do polskiej kadry juniorów
Polska kadra C, fot. Bartosz Leja

Bartosz Czyż ma na swoim koncie pięć startów w zawodach z cyklu FIS Cup (w Zakopanem, Szczyrku i Kranju). Najwyżej uplasował się w sierpniu 2015 r. na skoczniach Skalite – był wówczas 60. 16-latek większe sukcesy odnosił dotychczas na krajowym podwórku w konkursach LOTOS Cup. Wiślanin regularnie pojawia się na skoczni podczas treningów kadr narodowych, był również przedskoczkiem podczas zmagań wyższej rangi. Dzięki włączeniu do grupy szkoleniowej PZN młody skoczek będzie miał spore szanse na znaczny sportowy rozwój.

Dodajmy, że przed kilkoma tygodniami do kadry C nominowani zostali już: Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Łukasz Bukowski oraz Dawid Jarząbek. Tym samym polska drużyna juniorów została znacznie odmłodzona w porównaniu do lat poprzednich. Najstarszy w tej grupie jest 19-letni Bukowski, 18. urodziny świętuje dziś Kastelik, pozostali kadrowicze nie ukończyli jeszcze 18. roku życia.

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz