You are currently viewing Lukas Mueller: ”Chcę opuścić centrum rehabilitacyjne na dwóch nogach”

Lukas Mueller: ”Chcę opuścić centrum rehabilitacyjne na dwóch nogach”

8H7A6095 - Lukas Mueller: ''Chcę opuścić centrum rehabilitacyjne na dwóch nogach”Niespełna pół roku temu świat skoków narciarskich obiegła informacja o poważnym upadku Lukasa Muellera podczas testów mamuciej skoczni w austriackim Tauplitz. Feralny skok w jednej chwili zmienił życie 24-latka, który pomimo trudów nie poddaje się i walczy o powrót do sprawności. Jakie postępy przynosi rehabilitacja Austriaka?

 

Częściowy paraliż – dla sportowca taka diagnoza brzmi jak wyrok. Jednak są zawodnicy tacy jak Lukas Mueller, którzy nie poddają się i pomimo bólu oraz trudności walczą o powrót do sprawności. Dzięki swojej silnej woli i zaangażowaniu w proces rehabilitacji Austriak krok po kroku spełnia swoją wizję związaną z tym, że kiedykolwiek jeszcze stanie na nogi. Jak po sześciu miesiącach od swojego poważnego upadku czuje się 24-latek i czy rehabilitacja przynosi efekty?

Jak podkreślają lekarze i terapeuci z ReHa Centrum w Bad Haering, gdzie zawodnik przechodzi rehabilitację, codzienne ćwiczenia, jakie wykonuje Mueller, to długa i ciężka praca. Jednak zaangażowanie, z jakim podchodzi do nich sam pacjent, prowadzi do ciągłych postępów. Przypomnijmy, że 24-latek pracuje nad powrotem do zdrowia przez osiem godzin dziennie, nawet w weekendy. – Lubię tu być, ale jest to nieustanna, ciężka praca. Jestem ambitny i zdeterminowany – powiedział w wywiadzie dla austriackiej stacji ORF sam zainteresowany.

Walkę zawodnika o powrót do zdrowia za pośrednictwem portalu Facebook mogą śledzić fani skoków narciarskich na całym świecie. Jednym z najczęściej oglądanych materiałów wideo w Internecie stał się film, w którym widać, jak Lukas Mueller stawia pierwsze kroki podczas zajęć na basenie. 24-latek chce dalej kontynuować postępy w leczeniu, jednak jak sam zauważa, największy problem sprawia lewa stopa. Kilka dni temu zawodnik po raz kolejny zadziwił. Na portalu społecznościowym pojawił się film, na którym widać, jak zawodnik ponownie uczy się chodzić. – Początek jest trudniejszy niż kiedykolwiek, ale walczę. Może okazać się, że wszystko będzie dobrze – skomentował nagrany materiał Austriak.

 

 

 

Prawdopodobnie Lukas Mueller będzie kontynuował leczenie w Bad Haering do połowy lipca. Nie wiadomo jeszcze, czy opuści centrum rehabilitacyjne na wózku inwalidzkim czy wyjdzie z niego o kulach. Reprezentant klubu z Villach jest pogodzony z zaistniałą sytuacją, jednak otwarcie przyznaje, że chciałby opuścić centrum rehabilitacyjne na dwóch nogach.

Mistrz świata juniorów z 2009 roku stara się swoim dobrym nastawieniem i wolą walki o powrót do sprawności pomóc innym 120 pacjentom, którzy przechodzą rekonwalescencję w Bad Haering. Pomimo wiary w to, że zawodnik będzie mógł stanąć na nogi, w jego głowie pojawiają się wątpliwości. – Muszę zaakceptować fakt, że rehabilitacja może nic nie dać i nie będę mógł zrealizować swojej wizji. Wtedy wszystko będzie stratą czasu i energii – powiedział Lukas Mueller.

 

źródło: kaernten.orf.at / facebook.com

 

Dodaj komentarz