You are currently viewing FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!

FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!

DSC 0239 - FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!Mamy pierwsze polskie podium w zawodach FIS tego lata! Na normalnej skoczni w austriackim Villach z fotela liderki przez dyskwalifikację spadła Nika Kriznar, natomiast dzięki równym, dobrym skokom na trzeci stopień podium wskoczyła Kinga Rajda. Triumf wywalczyła doświadczona reprezentantka Słowenii, Eva Logar.

Logar Eva fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!
Eva Logar, fot. Julia Piątkowska

Druga seria konkursu FIS Cup Pań w Villach obfitowała w niecodzienne wydarzenia. Podczas gdy wydawało się, że prowadzące zawodniczki są na Alpenarenie (K-90 / HS-98) niemalże niezagrożone, w czołówce zaczęły się pojawiać wyjątkowo liczne dyskwalifikacje. Za nieprzepisowe kombinezony zostało wykluczonych aż pięć skoczkiń z czołowej dziesiątki, w tym najlepsza na półmetku trójka (Kriznar, Goerlich, Geraghty-Moats).

DSC 0282 - FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!
Anna Twardosz, fot. Bartosz Leja

Z tego skorzystały skwapliwie skorzystały rywalki. Triumfowała doświadczona 25-letnia Słowenka, Eva Logar (90,0 / 95,0 m), dla której było to pierwsze zwycięstwo w międzynarodowych zawodach w karierze. Spektakularny awans z 12. na 2. lokatę wywalczyła jej rodaczka, Spela Rogelj (85,0 / 95,5 m), która okazała się także autorką najdłuższego skoku całych zmagań. Znakomicie sytuację wykorzystała także najmocniejsza obecnie polska skoczkini, Kinga Rajda, która wytrzymała presję i dzięki skokom na 90 i 89,5 metra wywalczyła trzecią lokatę.

Palasz.Magdalena trening.wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FC Pań Villach: Kinga Rajda wskoczyła na podium!
Magdalena Pałasz, fot. Julia Piątkowska

Awans z 22. na 13. pozycję zaliczyła również nasza najmłodsza reprezentantka, 15-letnia Anna Twardosz (80,0 / 84,5 m). Solidny występ zawodniczki klubu PKS „Olimpijczyk” Gilowice w tak doświadczonym gronie należy uznać za sukces. Jeden punkt do klasyfikacji generalnej FIS Cup (za 30. lokatę) wywalczyła także Magdalena Pałasz, do noty której wliczony został tylko jeden skok (78,0 m). 20-latka w rundzie finałowej dołączyła do kilku zawodniczek, które zostały zdyskwalifikowane z powodu niewymiarowego kombinezonu.