LPK Kranj: Prevc w drodze po kolejny triumf, trzech Polaków w finale

LPK Kranj: Prevc w drodze po kolejny triumf, trzech Polaków w finale

8H7A5834 - LPK Kranj: Prevc w drodze po kolejny triumf, trzech Polaków w finalePeter Prevc zmierza po kolejny letni triumf. Słoweniec jest liderem na półmetku zmagań w drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni Bauhenk (HS-109) w Kranju. Do serii finałowej awansowało podobnie jak wczoraj trzech reprezentantów Polski, wśród których najwyżej plasuje się Bartłomiej Kłusek.

 

Peter Prevc w pierwszej rundzie oddał zdecydowanie najdłuższy skok (115,5 m) – Słoweniec skorzystał z wiatru pod narty, dostał też nieco niższe noty za styl za zachwiane lądowanie. Znajdujący się za nim Robert Kranjec (110,0 m) traci do niego zaledwie 1,1 punktu, jednak to zdobywca Kryształowej Kuli wydaje się być pewniakiem do zwycięstwa. Na trzeciej lokacie niespodziewanie plasuje się Kanadyjczyk, Mackenzie Boyd-Clowes (111,0 m). Czołową szóstkę uzupełniają: Karl Geiger, Jaka Hvala i Andraz Pograjc.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla jednego reprezentanta Polski – Bartłomieja Kłuska (112,0 m / 7. miejsce). Do rundy finałowej awansowali ponadto: Jan Ziobro (103,0 m / 19. miejsce) oraz Przemysław Kantyka (101,0 m / 29. miejsce). Sztuka ta nie udała się niestety: Aleksandrowi Zniszczołowi (100,0 m / 34. miejsce), Krzysztofowi Miętusowi (100,0 m / 37. miejsce) i Krzysztofowi Biegunowi (99,5 m / 38. miejsce).

Początek finałowej serii konkursowej o godz. 10:45. Transmisja live i tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.

 

Wyniki serii próbnej >>>

Pełne wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
status
1
Peter Prevc
SLO
5
115,5 m
127.4
Q
2
Robert Kranjec
SLO
5
110,0 m
126.3
Q
3
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
5
111,0 m
124.5
Q
4
Karl Geiger
GER
5
109,0 m
122.6
Q
5
Jaka Hvala
SLO
5
107,5 m
121.4
Q
6
Andraz Pograjc
SLO
6
108,0 m
120.4
Q
7
Clemens Aigner
AUT
5
106,5 m
119.3
Q
8
Bartłomiej Kłusek
POL
7
112,0 m
119.3
Q
9
Kevin Bickner
USA
6
110,5 m
118.5
Q
10
Killian Peier
SUI
5
106,5 m
116.9
Q
11
Domen Prevc
SLO
6
105,0 m
116.4
Q
12
Lukas Hlava
CZE
6
107,0 m
115.2
Q
13
Davide Bresadola
ITA
5
106,5 m
114.8
Q
14
Tilen Bartol
SLO
6
107,5 m
114.5
Q
15
Markus Eisenbichler
GER
5
105,0 m
112.6
Q
16
Sebastian Colloredo
ITA
5
106,0 m
112.5
Q
17
Ulrich Wohlgenannt
AUT
6
105,0 m
111.7
Q
18
Viktor Polasek
CZE
5
105,5 m
111.7
Q
19
Jan Ziobro
POL
5
103,0 m
110.9
Q
20
Martin Hamann
GER
5
104,5 m
110.4
Q
21
Rok Justin
SLO
5
103,0 m
109.2
Q
22
Maximilian Steiner
AUT
6
103,0 m
109.1
Q
23
Tobias Birchler
SUI
6
106,5 m
108.9
Q
24
Tim Fuchs
GER
6
105,0 m
108.8
Q
25
Tomaz Naglic
SLO
5
102,0 m
107.7
Q
26
Anze Lanisek
SLO
6
100,0 m
107.0
Q
27
Elias Tollinger
AUT
6
102,0 m
106.8
Q
28
Jan Kus
SLO
7
104,5 m
106.6
Q
29
Przemysław Kantyka
POL
6
101,0 m
106.2
Q
30
Michael Glasder
USA
6
104,5 m
106.1
Q
31
Matjaz Pungertar
SLO
5
101,0 m
106.1
Q
32
Vojtech Stursa
CZE
6
102,0 m
105.4
NQ
33
Andreas Kofler
AUT
7
104,0 m
105.0
NQ
34
Aleksander Zniszczoł
POL
6
100,0 m
104.4
NQ
35
Daniel Huber
AUT
7
103,0 m
103.7
NQ
36
Casey Larson
USA
7
101,5 m
103.1
NQ
37
Krzysztof Miętus
POL
6
100,0 m
103.0
NQ
38
Krzysztof Biegun
POL
6
99,5 m
102.4
NQ
39
Ziga Jelar
SLO
5
101,0 m
102.4
NQ
40
Miran Zupancic
SLO
6
100,0 m
102.3
NQ
41
Jakub Janda
CZE
6
96,5 m
101.6
NQ
42
Danny Queck
GER
6
100,5 m
101.4
NQ
43
Heung-Chul Choi
KOR
6
100,0 m
99.8
NQ
44
Paul Winter
GER
6
100,0 m
99.7
NQ
45
Gregor Deschwanden
SUI
7
100,0 m
99.1
NQ
46
Tim Heinrich
GER
7
100,0 m
96.4
NQ
47
Niko Kytoesaho
FIN
7
98,0 m
96.0
NQ
48
Daniele Varesco
ITA
6
99,0 m
92.5
NQ
49
Oscar P Westerheim
NOR
6
97,0 m
90.9
NQ
50
Eetu Nousiainen
FIN
6
95,0 m
90.3
NQ
51
Andreas Alamommo
FIN
6
92,5 m
89.6
NQ
52
Hyun-Ki Kim
KOR
7
97,0 m
89.0
NQ
53
Vitaliy Kalinichenko
UKR
6
91,5 m
84.1
NQ
54
Florian Altenburger
AUT
6
91,5 m
82.7
NQ
55
Joergen Madsen
NOR
6
92,0 m
82.7
NQ
56
Marat Zhaparov
KAZ
6
86,5 m
77.9
NQ
57
Mathis Contamine
FRA
6
88,5 m
75.2
NQ
58
Noelig Revilliod Blanchard
FRA
6
87,0 m
72.6
NQ
59
Thomas Roch Dupland
FRA
6
83,5 m
67.2
NQ
60
Stepan Pasichnyk
UKR
7
84,5 m
66.8
NQ
DSQ
Konstantin Sokolenko
KAZ
7
87,5 m
NQ
DSQ
Sergey Tkachenko
KAZ
6
91,5 m
NQ
DSQ
Yevhen Marusiak
UKR
6
92,0 m
NQ
 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz