W Zakopanem bez zmian, wykonawca prac na Wielkiej Krokwi nieznany

W Zakopanem bez zmian, wykonawca prac na Wielkiej Krokwi nieznany

DSC 0004 - W Zakopanem bez zmian, wykonawca prac na Wielkiej Krokwi nieznanyKiedy prace remontowe w Oberstdorfie i Engelbergu nabierają rozpędu, na rozpoczęcie przebudowy czeka zakopiańska Wielka Krokiew. Mimo zapewnień, że modernizacja obiektu im. Stanisława Marusarza rozpocznie się wiosną, w połowie lipca nadal nie znamy wykonawcy inwestycji. Centralny Ośrodek Sportu unieważnił trzeci przetarg.

 
DSC 0018 - W Zakopanem bez zmian, wykonawca prac na Wielkiej Krokwi nieznany
Zakopiańska ‚Wielka Krokiew’, fot. Bartosz Leja

Jak mówi polskie przysłowie – do trzech razy sztuka. Niestety, nie sprawdziło się w przypadku rozpoczęcia robót budowlanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Centralny Ośrodek Sportu w stolicy Tatr już po raz trzeci unieważnił konkurs ofert na wykonawcę inwestycji. Po raz kolejny pojawia się pytanie, jaki los czeka obiekt im. Stanisława Marusarza.

Przypomnijmy, że wykonawcę prac modernizacyjnych mieliśmy poznać do końca maja. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ zgłoszone oferty przewyższały kwotę przeznaczoną na wykonanie inwestycji. Ogłoszono kolejny konkurs, który wydawał się być krokiem w stronę rozpoczęcia przebudowy zakopiańskiego obiektu. Niestety, żadna ze zgłoszonych ofert nie spełniła kryterium finansowego. Oznaczało to opóźnienie prac budowlanych na dużej skoczni w Zakopanem.

Wielka Krokiew Zakopane 2015 fot.B.Leja  300x199 - W Zakopanem bez zmian, wykonawca prac na Wielkiej Krokwi nieznany
Zakopiańska ‚Wielka Krokiew’ w szacie letniej, fot. Bartosz Leja

14 lipca 2016 roku upłynął termin składania ofert w trzeciej procedurze przetargowej (szczegóły >>>) na modernizację skoczni im. Stanisława Marusarza. Dzień później, Centralny Ośrodek Sportu podał informację o unieważnieniu postępowania.

W uzasadnieniu decyzji, czytamy, że ”w przedmiotowym postępowaniu, do upływu składania ofert złożono dwie oferty, które przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”. Oznacza to kolejne opóźnienia.

Pojawia się pytanie, jak potoczą się losy modernizacji skoczni pod Giewontem. Centralny Ośrodek Sportu ogłosił czwarty przetarg na wykonawcę robót budowlanych na Wielkiej Krokwi. Termin składania ofert upływa 30 lipca 2016 roku o godz. 10:00.

Pełna treść informacji o unieważnieniu  trzeciego postępowania przetargowego >>>

Ogłoszenie o kolejnym przetargu >>>

 

Oskar Szechnicki, źródło: bip.cos.pl

 
Podziel się:

Dodaj komentarz