You are currently viewing Młodzi Polacy i siostra Petera Prevca z triumfami w FIS Schüler Grand Prix

Młodzi Polacy i siostra Petera Prevca z triumfami w FIS Schüler Grand Prix

Miniony weekend upłynął nie tylko pod znakiem Letniej Grand Prix i Memoriału Olimpijczyków, ale także zawodów FIS Schüler Grand Prix w niemieckim Ruhpolding. W rywalizacji dobrze spisali się reprezentanci Polski – wśród 12-latków najlepszy okazał się Kacper Jarząbek, a w rywalizacji drużyn mieszanych wygrali biało-czerwoni wspólnie z Rosjanami.

Indywidualne triumfy Polaka i siostry Petera Prevca

Wśród zawodników do lat 12, którzy rywalizowali na 40-metrowym obiekcie kompleksu Chiemgau-Arena, triumf odniósł reprezentant naszego kraju, Kacper Jarząbek. Skoczek TS Wisły Zakopane w konkursowych próbach osiągał 40,5 oraz 40 metrów (224,7 pkt) i na podium wyprzedził Czecha Davida Rygla (38,5 i 41,0 m / 221,8 pkt) oraz Rosjanina Konstantina Izvolskiego (42,5 i 39,5 m / 220,8 pkt). Na 16. pozycji uplasował się Tymoteusz Amilkiewicz, a lokatę niżej wylądował kolejny Polak, Wiktor Szozda.

W gronie zawodników 13-letnich najlepszy okazał się Słoweniec Rok Masle (42,5 i 43,5 m / 245,4 pkt). Na drugiej lokacie z nowym letnim rekordem skoczni znalazł się Niemiec Lucas Heumann (40,0 i 46,0 m / 236,4 pkt), a podium uzupełnił rodak zwycięzcy, Taj Ekart (40,5 i 44,5 m / 230,0 pkt). Na 8. miejscu zmagania ukończył najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Marcin Wróbel (38,0 i 39,5 m / 217,0 pkt). Dwa pozostali biało-czerwoni mieli większe straty punktowe do najlepszych. Jan Rzadkosz był 18., a Mateusz Chraścina 20.

Na starcie konkursu pojawiły się także dziewczęta. W kategorii zawodniczek do lat 12. zdecydowany triumf odniosła siostra Petera Prevca – Nika (40,0 i 39,0 m / 223,6 pkt). Na drugim miejscu, ze stratą ponad 30 punktów do Słowenki uplasowała się reprezentantka Łotwy, Kamila Aleksa Krustina (36,5 i 35,0 m / 192,1 pkt). Trzecia była Niemka Trine Goepfert (36,0 i 33,0 m / 191,1 pkt). Jedyna startująca w zawodach Polka, Sara Tajner, zajęła 7. lokatę (27,0 i 27,0 m / 142,6 pkt).

W kategorii 13-letnich dziewcząt wygraną wywalczyła Niemka Michelle Goebel (39,5 i 38,5 m / 212,7 pkt). Druga była jej rodaczka Cindy Haasch (38,5 i 37,5 m / 212,4 pkt), a trzecia – Austriaczka Julia Muehlbacher (37,5 i 38,5 m / 211,3 pkt).

Pełne wyniki rywalizacji indywidualnej >>>

Wspólne zwycięstwo Polaków i Rosjan

Na obiekcie Zirmbergschanze K-40 rozegrane zostały także konkursy drużynowe. W zawodach mieszanych pod względem narodowości, najlepsza okazała się ekipa Polaków i Rosjan (M.Chraścina, M.Wróbel, J.Rzadkosz, E.Udintcova / 821,9 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna złożona z reprezentantów Rumunii i kolejnej Rosjanki, a podium uzupełnili skoczkowie i skoczkinie z Niemiec.

W drużynowych zmaganiach 12-latków na czele stawki znaleźli się Słoweńcy (N.Prevc, A.Macur, K.Zerjal, T.I.Herbstritt / 821,9 pkt), którzy wyprzedzili Niemców i Czechów. Polacy zajęli ostatnie, 6. miejsce (S.Tajner, W.Szozda, T.Amilkiewicz, K.Jarząbek).

W konkursie 13-latków wygrana należała także do Słoweńców (A.Vranc, N.Novak, T.Ekart, R.Masle / 929,5 pkt), obok których na podium wylądowali Niemcy i Austriacy.