Lider niemieckiej drużyny nie wystartuje w Einsiedeln
Andreas Wellinger (fot. Bartosz Leja)

Lider niemieckiej drużyny nie wystartuje w Einsiedeln

Wellinger Andreas B.Leja - Lider niemieckiej drużyny nie wystartuje w EinsiedelnAndreas Wellinger nie będzie mógł potwierdzić doskonałej formy, jaką prezentował podczas zawodów FIS Grand Prix w Hinterzarten. Decyzją Wernera Schustera, lidera naszych zachodnich sąsiadów czeka odpoczynek, a jego miejsce w składzie zajmie 19- letni Tim Fuchs, dla którego będzie to debiut w cyklu letnich zawodów na najwyższym poziomie.

 

Rozegrany w ubiegły weekend konkurs zaliczany do klasyfikacji cyklu Letniej Grand Prix w Hinterzarten był bardzo udany dla zawodników gospodarzy. Pięciu podopiecznych Wernera Schustera zakończyło zmagania w czołowej dziesiątce, a najlepszy w całej stawce okazał się Andreas Wellinger. Niespełna 21-letniego skoczka urodzonego w Ruhpolding zabraknie jednak na starcie zawodów w szwajcarskim Einsiedeln.

Werner Schuster da odpocząć najlepszemu ze swoich zawodników, a miejsce bardziej doświadczonego kolegi w drużynie zajmie Tim Fuchs, dla którego będzie to debiut w letnich zawodach najwyższej rangi. 19-latek startował w tym sezonie podczas inauguracyjnych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Kranju, gdzie zajął 31. i 20. miejsce.

46-letni niemiecki szkoleniowiec, oprócz debiutującego Fuchsa do walki na Andreas Kuettel-Schanze (HS-117) w Einsiedeln nominował piątkę zawodników, którzy mieli okazję rywalizować o punkty w Wiśle i Hinterzarten.

 

Skład Niemców na zawody w Einsiedeln:

  • Andreas Wank (10. miejsce w klasyfikacji LGP 2016) 
  • David Siegel (11. miejsce) 
  • Karl Geiger (12. miejsce)
  • Stephan Leyhe (14. miejsce) 
  • Richard Freitag (17. miejsce)
  • Martin Hamann (41. miejsce) 
  • Tim Fuchs (niesklasyfikowany) 
 

Pełny program LGP w Einsiedeln i składy kadr >>>

 

Oskar Szechnicki,
źródło: DSV / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz