LGP Einsiedeln: Przed nami konkurs, Polacy powalczą o podium (relacja LIVE)

LGP Einsiedeln: Przed nami konkurs, Polacy powalczą o podium (relacja LIVE)

Einsiedeln Andreas Kuettel Schanze fot.Tarja .Worni  - LGP Einsiedeln: Przed nami konkurs, Polacy powalczą o podium (relacja LIVE)Kolejną areną tegorocznego cyklu FIS Grand Prix będzie Andreas Kuettel-Schanze (HS-117) usytuowana w szwajcarskim Einsiedeln. Dotychczasowe konkursy LGP 2016, szczególnie w wykonaniu Macieja Kota, pozwalają na spory optymizm, który potęgować może fakt, iż od pięciu lat Polacy za każdy razem plasują się w Szwajcarii na podium.

 

Zawody FIS Grand Prix w Einsiedeln są rozgrywane od 2005 roku. Do tej pory aż 8-krotnie na podium plasowali się tam reprezentanci Polski (Małysz, Stoch, Kot oraz Żyła). W zeszłorocznych zmaganiach najlepszy okazał się Niemiec Severin Freund, drugi był Słoweniec Peter Prevc, a trzeci Kamil Stoch. Oficjalnym letnim rekordzistą skoczni im. Andreasa Kuettela (K-105 / HS-117) jest Austriak Gregor Schlierenzauer, który podczas LGp w 2008 roku poszybował tam 121 metrów. 

Podczas wczorajszych oficjalnych treningów znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski – na czele stawki plasowali się Maciej Kot i Dawid Kubacki, a dwukrotnie na drugiej lokacie lądował Kamil Stoch. Zwycięzcą rundy kwalifikacyjnej okazał się Francuz Vincent Descombes Sevoie, jednak tuż za nim ponownie znalazł się jeden z podopiecznych trenera Horngachera – Jakub Wolny. Bardzo dobre próby były też udziałem Stocha i Kota, którzy jako skoczkowie czołowej „10” LGP awans do konkursu głównego mieli zapewniony z urzędu.

 

Program zawodów:

  • 5 sierpnia 2016 r. (piątek):
    • 12:30 – odprawa techniczna
    • 16:00 – oficjalny trening
    • 18:00 – kwalifikacje
  • 6 sierpnia 2016 r. (sobota):
    • 17:00 – seria próbna
    • 18:00 – konkurs indywidualny (Eurosport 2, lajfy.com)

Pogoda: W czasie piątkowych skoków zawodników czekają opady deszczu i temperatura w granicach 15°C. Wiatr powieje z prędkością ok. 1,4-2,2 m/s. Podczas sobotniego konkursu nie powinno być już żadnych opadów, a podmuchy mogą osiągnąć ok. 2,2 m/s.

 

Tekstowa relacja LIVE:

 

Lista startowa sobotniego konkursu:

BIB
zawodnik
kraj
1
Pascal Kaelin
SUI
2
Andreas Schuler
SUI
3
Niko Kytoesaho
FIN
4
Mikhail Maksimochkin
RUS
5
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
6
Nejc Dezman
SLO
7
Denis Kornilov
RUS
8
Marat Zhaparov
KAZ
9
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
10
Ilmir Hazetdinov
RUS
11
Kevin Bickner
USA
12
Florian Altenburger
AUT
13
Andreas Alamommo
FIN
14
Tomas Vancura
CZE
15
Kenshiro Ito
JPN
16
Luca Egloff
SUI
17
Junshiro Kobayashi
JPN
18
Markus Schiffner
AUT
19
Phillip Sjoeen
NOR
20
Yumu Harada
JPN
21
Andreas Kofler
AUT
22
Martin Hamann
GER
23
Robert Johansson
NOR
24
Ronan Lamy Chappuis
FRA
25
Manuel Poppinger
AUT
26
Halvor Egner Granerud
NOR
27
Viktor Polasek
CZE
28
Philipp Aschenwald
AUT
29
Piotr Żyła
POL
30
Killian Peier
SUI
31
Dawid Kubacki
POL
32
Jakub Wolny
POL
33
Kento Sakuyama
JPN
34
Vincent Descombes Sevoie
FRA
35
Jurij Tepes
SLO
36
Simon Ammann
SUI
37
Klemens Murańka
POL
38
Richard Freitag
GER
39
Gregor Deschwanden
SUI
40
Stephan Leyhe
GER
41
Karl Geiger
GER
42
David Siegel
GER
43
Andreas Wank
GER
44
Ryoyu Kobayashi
JPN
45
Robert Kranjec
SLO
46
Peter Prevc
SLO
47
Michael Hayboeck
AUT
48
Kamil Stoch
POL
49
Stefan Kraft
AUT
50
Maciej Kot
POL
 

Składy kadr:

  • Austria: Florian Altenburger, Markus Schiffner, Andreas Kofler, Manuel Poppinger, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Stefan Kraft
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Cestmir Kozisek, Vojtech Stursa, Tomas Vancura, Viktor Polasek
  • Finlandia: Eetu Nousiainen, Niko Kytoesaho, Andreas Alamommo
  • Francja: Paul Brasme, Ronan Lamy Chappuis, Vincent Descombes Sevoie
  • Japonia: Yumu Harada, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Kento Sakuyama, Shohei Tochimoto
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
  • Kazachstan: Konstantin Sokolenko, Marat Zhaparov
  • Korea Południowa: Hyun-Ki Kim, Heung-Chul Choi
  • Niemcy: Andreas Wank, David Siegel, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Martin Hamann, Tim Fuchs
  • Norwegia: Halvor Egner Granerud, Joacim Oedegaard Bjoereng, Robert Johansson, Tom Hilde, Phillip Sjoeen
  • Polska: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka
  • Rosja: Mikhail Maksimochkin, Roman Trofimov, Denis Kornilov, Ilmir Hazetdinov
  • Szwajcaria: Pascal Kaelin, Tobias Birchler, Andreas Schuler, Gabriel Karlen, Luca Egloff, Killian Peier, Gregor Deschwanden, Simon Ammann
  • Słowenia: Nejc Dezman, Andraz Pograjc, Domen Prevc, Jurij Tepes, Robert Kranjec, Peter Prevc
  • Stany Zjednoczone: Kevin Bickner
 

Podia wszystkich konkursów LGP w Einsiedeln:

Data
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
15.08.2015 r.
S. Freund GER
P. Prevc SLO
K. Stoch POL
09.08.2014 r.
G. Schlierenzauer AUT
P. Żyła POL
M. Hayboeck AUT
17.08.2013 r.
K. Stoch POL
M. Kot POL
A. Wellinger GER
14.08.2011 r.
K. Stoch POL
T. Morgenstern AUT
R. Velta NOR
15.08.2010 r.
D. Ito JPN
A. Małysz POL
M. Kot POL
16.08.2009 r.
B.E. Romoeren NOR
D. Ito JPN
R. Kranjec SLO
01.08.2008 r.
A. Kofler AUT
G. Schlierenzauer AUT
T. Morgenstern AUT
18.08.2007 r.
T. Morgenstern AUT
A. Małysz POL
J. Damjan SLO
12.08.2006 r.
A. Kofler AUT
G. Schlierenzauer AUT
S. Ammann SUI
13.08.2005 r.
R. Kranjec SLO
J. Happonen FIN
J. Janda CZE
 

informacja własna

 
Podziel się: