LGP Einsiedeln: Seria próbna dla Prevca, czterech Polaków w czołowej „10”

LGP Einsiedeln: Seria próbna dla Prevca, czterech Polaków w czołowej „10”

8H7A5262 - LGP Einsiedeln: Seria próbna dla Prevca, czterech Polaków w czołowej "10"Reprezentant Słowenii Peter Prevc okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej wieczorny konkurs Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Na obiekcie im. Andreasa Kuettela (K-105 / HS-117) w czołowej dziesiątce uplasowało się aż czterech polskich zawodników. Najwyżej z nich, na trzeciej pozycji, wylądował lider cyklu, Maciej Kot.

 

Najlepszy w serii próbnej Peter Prevc oddał skok na odległość 117 metrów. Na drugiej lokacie uplasował się Austriak Michael Hayboeck (117,5 m), a czołową trójkę uzupełnił skaczący z niższej platformy najazdowej Maciej Kot (111,0 m).

W najlepszej szóstce zmieścili się jeszcze dwaj Polacy: Kamil Stoch (109,5 m / 4. miejsce) oraz Dawid Kubacki (108,5 m / 6. miejsce). Biało-czerwonych przedzielił kolejny z podopiecznych trenera Heinza Kuttina – Philipp Aschenwald. Czołową dziesiątkę zamknął natomiast trenujący pod opieką Stefana Horngachera – Klemens Murańka (108,0 m). Na 17. pozycji wylądował Jakub Wolny (106,5 m), a 21. miejsce zajął Piotr Żyła (109,5 m).

Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 18:00. Transmisja na Eurosporcie 2, tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl oraz na lajfy.com.

 

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
belka
odległość
punkty
1
Peter Prevc
SLO
13
117,0 m
79.1
2
Michael Hayboeck
AUT
13
117,5 m
78.3
3
Maciej Kot
POL
12
111,0 m
78.2
4
Kamil Stoch
POL
12
109,5 m
75.6
5
Philipp Aschenwald
AUT
13
113,5 m
71.1
6
Dawid Kubacki
POL
13
108,5 m
69.2
7
Tomas Vancura
CZE
13
112,5 m
68.6
8
Robert Kranjec
SLO
13
112,0 m
68.2
9
David Siegel
GER
13
108,5 m
67.4
10
Klemens Murańka
POL
13
108,0 m
65.8
11
Gregor Deschwanden
SUI
13
106,5 m
65.7
12
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
13
105,5 m
65.1
 
Andreas Wank
GER
13
107,5 m
65.1
14
Kevin Bickner
USA
13
109,0 m
65.0
15
Phillip Sjoeen
NOR
13
107,5 m
64.4
16
Manuel Poppinger
AUT
13
110,5 m
63.6
17
Jakub Wolny
POL
13
106,5 m
63.1
18
Nejc Dezman
SLO
13
104,5 m
62.7
19
Denis Kornilov
RUS
13
104,5 m
62.5
 
Ryoyu Kobayashi
JPN
13
107,5 m
62.5
21
Piotr Żyła
POL
13
109,5 m
61.8
22
Robert Johansson
NOR
13
103,0 m
61.6
23
Halvor Egner Granerud
NOR
13
107,0 m
61.5
 
Viktor Polasek
CZE
13
104,5 m
61.5
25
Stephan Leyhe
GER
13
105,0 m
61.2
26
Kenshiro Ito
JPN
13
110,0 m
61.1
27
Vincent Descombes Sevoie
FRA
13
106,5 m
60.6
28
Stefan Kraft
AUT
12
99,5 m
60.5
29
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
13
103,5 m
60.2
30
Kento Sakuyama
JPN
13
106,0 m
59.9
31
Richard Freitag
GER
13
105,0 m
59.4
32
Simon Ammann
SUI
12 C
105,5 m
58.9
33
Yumu Harada
JPN
13
104,0 m
58.1
34
Florian Altenburger
AUT
13
105,5 m
57.6
35
Andreas Alamommo
FIN
13
106,0 m
57.4
36
Markus Schiffner
AUT
13
100,0 m
57.1
37
Ronan Lamy Chappuis
FRA
13
107,0 m
56.7
38
Andreas Kofler
AUT
13
101,0 m
55.8
39
Luca Egloff
SUI
13
103,0 m
55.5
40
Jurij Tepes
SLO
13
103,5 m
54.0
41
Killian Peier
SUI
13
105,0 m
53.4
42
Junshiro Kobayashi
JPN
13
97,5 m
52.6
43
Ilmir Hazetdinov
RUS
13
99,0 m
50.8
44
Martin Hamann
GER
13
97,0 m
50.5
45
Niko Kytoesaho
FIN
13
99,0 m
49.8
46
Mikhail Maksimochkin
RUS
13
97,5 m
49.1
47
Marat Zhaparov
KAZ
13
96,0 m
48.8
48
Pascal Kaelin
SUI
13
95,0 m
42.4
49
Andreas Schuler
SUI
13
88,0 m
31.9
DNS
Karl Geiger
GER
 

informacja własna

 
Podziel się: