Stoch o świetnym konkursie w Einsiedeln, Kot: „Nie było łatwo wygrać”

Stoch o świetnym konkursie w Einsiedeln, Kot: „Nie było łatwo wygrać”

8H7A5507 - Stoch o świetnym konkursie w Einsiedeln, Kot: "Nie było łatwo wygrać"Polscy skoczkowie w szwajcarskim Einsiedeln zdeklasowali całą konkurencję. Zwycięstwo zgarnął po raz kolejny Maciej Kot, drugi był Kamil Stoch, zapunktowali także Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Biało-czerwoni zdobyli łącznie 281 punktów. – To był dla naszej drużyny świetny konkurs – przyznał Stoch.

 
kot maciej s.piwowar 300x200 - Stoch o świetnym konkursie w Einsiedeln, Kot: "Nie było łatwo wygrać"
Maciej Kot, fot. Stefan Piwowar

Maciej Kot, który był liderem już na półmetku zmagań (115,0 m), w finale postawił kropkę nad i – poszybował 118 metrów, a co za tym idzie odniósł trzeci triumf tego lata. Tuż za nim wylądowali Kamil Stoch i Michael Hayboeck, a tuż za podium znalazł się Peter Prevc. Kot tymczasem umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix 2016.

Jestem bardziej niż zadowolony z moich występów tego lata, ponieważ minęło sporo czasu odkąd skakałem na tak wysokim poziomie. Konkurs był bardzo udany, inni zawodnicy także pokazali się z dobrej strony. Kamil, Peter i Michael byli naprawdę bardzo dobrzy, więc nie było łatwo wygrać – powiedział tuż po konkursie Kot cytowany przez portal fis-ski.com.

Stoch Kamil S.Piwowar Wisla 300x200 - Stoch o świetnym konkursie w Einsiedeln, Kot: "Nie było łatwo wygrać"
Kamil Stoch, fot. Stefan Piwowar

To był polski dzień w Einsiedeln. Nie tylko za sprawą naszych dobrych wyników, ale także dzięki niezawodnym polskim kibicom, którzy tak licznie stawili się pod skocznią. Dziękujemy za doping – dodał triumfator wczorajszego konkursu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Kamil Stoch podczas sobotniej rywalizacji drugi raz tego lata znalazł się na drugiej pozycji w zawodach FIS Grand Prix (skacząc 112,5 i 117,5 metra), plasując się tuż za Kotem. Dwukrotny mistrz olimpijski był zadowolony zarówno ze swoich skoków, jak i z prób kolegów. – To był dla naszej drużyny świetny konkurs, z czterema zawodnikami w czołowej dziesiątce. To znakomity dzień. Pracujemy bardzo ciężko i mam nadzieję, że będziemy w stanie kontynuować takie występy także w zimie, nawet jeśli przed nami wciąż długa i trudna droga – skomentował.

 

źródło: fis-ski.com / Facebook.com

 
Podziel się: