You are currently viewing Takeuchi, Ito i Takanashi wygrywają zawody w Sapporo

Takeuchi, Ito i Takanashi wygrywają zawody w Sapporo

Takeuchi Taku.belka .wisla fot.Bartosz.Leja  - Takeuchi, Ito i Takanashi wygrywają zawody w SapporoW ubiegły weekend w Japonii rozegrane zostały konkursy o Puchar Burmistrza Sapporo. Zawodnicy rywalizowali pierwszego dnia na skoczni normalnej Miyanomori (K-90 / HS-100), a drugiego na dużym obiekcie Okurayama (K-120 / HS-134). Wśród kobiet najlepsze okazały się Yuki Ito i Sara Takanashi, a w konkursach mężczyzn triumfy święcił Taku Takeuchi.

Kasai Noriaki lot 4HT.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Takeuchi, Ito i Takanashi wygrywają zawody w Sapporo
Noriaki Kasai, fot. Julia Piątkowska

W czasie kiedy w szwajcarskim Einsiedeln trwała kolejna odsłona Letniej Grand Prix, w Sapporo swoją dyspozycję postanowili sprawdzić najbardziej doświadczeni z japońskich zawodników – Taku Takeuchi, Daiki Ito oraz Noriaki Kasai. Pierwszego dnia Takeuchiemu do wygranej wystarczyło osiągnięcie 93 oraz 94 metrów. Za nim uplasował się dość niespodziewanie Takehiro Nagai, który po pierwszym skoku na 94. metr w drugim wylądował 3,5 metra bliżej. Trzecia pozycja przypadła Daiki Ito, który skoczył 92 oraz 91 metrów.

W drugim konkursie, rozgrywanym na dużej skoczni, skład podium pozostał niemal taki sam. Pierwsze oraz trzecie miejsce zajęli ponownie Takeuchi i Ito. Wygraną 29-latkowi dały skoki na 126 i 127,5 metra, zaś rekordzista obiektu w Bischofshofen osiągnął 112 i 125,5 metra. Drugą lokatę zajął z kolei niesamowity weteran Noriaki Kasai, który wylądował na 126. oraz 127. metrze.

Ito Yuki SGP.Hinterzarten.2013 nowe fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Takeuchi, Ito i Takanashi wygrywają zawody w Sapporo
Yuki Ito, fot. Stefan Piwowar

Wśród kobiet sobotnie zawody zdominowały Yuki Ito i Sara Takanashi. Pierwszą pozycję wicemistrzyni świata z Falun zagwarantowały próby na 94,5 i 97,5 metra. Z kolei zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016 osiągnęła 96,5 oraz 94,5 metra. Trzecie miejsce z ogromną, niemal 40-punktową stratą, zajęła Yuka Seto (94,0 / 82,0 m).

W zawodach pań na dużej skoczni Sara Takanashi tym razem wyraźnie pokonała swoje rywalki, skacząc 126,5 i 118,5 metra. Druga Yuki Ito osiągnęła 113,5 oraz 117,5 metra, a trzecia była ponownie Yuka Seto (110,5 / 105,5 m).

W gronie juniorów na skoczni normalnej zwyciężył Yuken Iwasa (91,5 / 87,5 m) wyprzedzając Rena Nikaido (90,0 / 87,0 m) oraz Taro Yamakawę (87,0 / 86,0 m). Z kolei na dużym obiekcie na podium wylądowali ci sami skoczkowie, lecz w odmiennej kolejności. Pierwszy był Yamakawa (95,5 / 109,0 m), drugi Iwasa (101,5 / 102,0 m), a trzeci Nikaido (118,0 / 85,0 m).

źródło: ski-japan.or.jp / sora-jumping.flop.jp