Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS Cup

Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS Cup

Kuopio Puijo fot.Anna .Riege  - Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS CupPo dość długiej przerwie w tym tygodniu do rywalizacji powracają skoczkowie z kadr B i C, którzy w dniach 18-21 sierpnia powalczą o punkty w zawodach FIS Cup oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych na dużej skoczni Puijo (K-120 / HS-127) w fińskim Kuopio. Do kraju Suomi uda się sześciu biało-czerwonych, w tym jeden skoczek kadry C.

 

Zniszczol Aleksander J.Piatkowska 300x200 - Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS Cup
Aleksander Zniszczoł, fot. Julia Piątkowska

Ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego na igelicie miały miejsce na początku lipca, a słoweński Kranj otworzył cykl zmagań tej rangi. W tym samym czasie w Villach rozegrano też inaugurujące konkursy FIS Cup, które tydzień później gościł położony w Beskidach Szczyrk. Tym samym od początku lipca w kalendarzu widniała spora przerwa, a powrót do letnich rozgrywek nastąpi dopiero w tym tygodniu.

DSC 0018 300x199 - Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS Cup
Bartosz Czyż, fot. Bartosz Leja

Najpierw, w dniach 18-19 sierpnia, skoczkowie zaprezentują swoje umiejętności w zmaganiach najniższej, tzw. „trzeciej ligi”, czyli FIS Cup, by następnie (20-21 sierpnia)  zwiększyć swój dorobek punktowy w klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Trenerzy biało-czerwonych zdecydowali, że w zawodach obu rang szansę dostaną ci sami skoczkowie, wśród których znalazło się i miejsce dla debiutanta w potyczkach o randze Pucharu Kontynentalnego. Będzie nim Bartosz Czyż, który ma już na swoim koncie punkty FIS Cup (18 / 43. lokata w klasyfikacji generalnej cyklu), a teraz dostał możliwość zrobienia kolejnego kroku na drabinie swojej sportowej kariery.

DSC 0242 300x199 - Polacy z debiutantem na LPK w Kuopio, ta sama szóstka poskacze w zawodach FIS Cup
Jan Ziobro, fot. Bartosz Leja

Oprócz 17-letniego Czyża do Finlandii uda się pięciu podopiecznych Roberta Matei. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek i Przemysław Kantyka. Obecnie najwyżej w klasyfikacji generalnej plasuje się szósty Jan Ziobro z dorobkiem 76 punktów zgromadzonych w dwóch konkursach w ojczyźnie Petera Prevca. Zdobycze na swoim koncie mają też: 18. Bartłomiej Kłusek (32), 23. Przemysław Kantyka (14) i 36. Aleksander Zniszczoł (2 „oczka”). Wszyscy nominowani do startu skoczkowie są także sklasyfikowani w tabeli uwzględniającej lokaty we wszystkich zawodach FIS Cup. Najlepszy w tej grupie jest szósty Krzysztof Miętus (94 punkty).

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz