Ruszyły prace remontowe na Wielkiej Krokwi!

Ruszyły prace remontowe na Wielkiej Krokwi!

zakopane wielka.krokiew.im.st.marusarza b.leja - Ruszyły prace remontowe na Wielkiej Krokwi!Z Zakopanego docierają wieści, na które z niecierpliwością czekali wszyscy kibice. Obiekt im. Stanisława Marusarza w końcu doczekał się rozpoczęcia prac budowlanych. Pierwszy etap modernizacji obejmuje rozbieg i próg skoczni oraz zamontowanie torów lodowych, a prace budowlane mają zakończyć się 15 grudnia 2016 roku.

 

Przypomnijmy, że wykonawca robót budowlanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem – firma NOWATOR ze Spytkowic – został wyłoniony dopiero w czwartym postępowaniu przetargowym. Wcześniejsze oferty zostały odrzucone ze względu na zbyt wysokie koszty finansowe inwestycji.

We wtorek nastąpiło przekazanie placu budowy i rozpoczął się demontaż górnej części Wielkiej Krokwi. Pierwszy etap modernizacji dotyczy prac związanych z przebudową górnego odcinka skoczni. Po rozebraniu starej konstrukcji wylany zostanie betonowy profil pod nowy rozbieg i próg, zamontowane zostaną też tory lodowe. – poinformował dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, Grzegorz Kotowicz, który odpowiada za przebudowę Wielkiej Krokwi.

Zakończenie pierwszej części prac na zakopiańskiej skoczni pozwoli na ubieganie się o tymczasową homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dzięki niej najlepsi skoczkowie świata pojawią się pod Giewontem już w drugiej połowie stycznia.

Kolejny etap przebudowy obiektu im. Stanisława Marusarza planowany jest na początek 2017 roku i będzie obejmował bulę. Na koniec zeskok Wielkiej Krokwi zostanie pokryty nowym igelitem. Wykonawcę drugiej części prac budowlanych wyłoni procedura przetargowa.

 

źródło: pzn.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz