You are currently viewing Hazetdinov robi przerwę od skoków: „Jestem wyczerpany mentalnie”

Hazetdinov robi przerwę od skoków: „Jestem wyczerpany mentalnie”

Hazetdinov Ilmir WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska1 - Hazetdinov robi przerwę od skoków: "Jestem wyczerpany mentalnie"Sezon letni wielkimi krokami zmierza do finałowej, a tym samym decydującej fazy. Już niebawem skoczkowie rozpoczną także bezpośrednie przygotowania do zimy. Nie wszyscy jednak są w stanie poddać się intensywnemu tempu treningów i biorą pod uwagę istotne sportowe decyzje. Taką właśnie podjął rosyjski skoczek, Ilmir Hazetdinov.

 
Hazetdinov Ilmir.SGP .Wisla .2013 B.Leja  300x200 - Hazetdinov robi przerwę od skoków: "Jestem wyczerpany mentalnie"
Ilmir Hazetdinov, fot. Bartosz Leja

24-letni reprezentant Sbornej w ostatnich latach był określany jako jedna z największych nadziei na przyszłość w rosyjskich skokach narciarskich. Mimo iż wraz z biegiem lat do grona bardziej utalentowanych zaliczono Mikhaila Maksimochkina i Vladimira Boyarintseva, to właśnie Hazetdinov był jednym z najrówniej skaczących Rosjan. Na swoim koncie ma on już starty w najważniejszych imprezach rangi mistrzowskiej takich jak igrzyska olimpijskie w Soczi (29. i 36. miejsce), mistrzostwa świata w Falun (34. miejsce) czy mistrzostwa świata w lotach w Tauplitz (32. miejsce). Do największych sukcesów reprezentanta obwodu moskiewskiego można zaliczyć srebrny medal wywalczony podczas Zimowej Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie (2015 r.), a także trzecią lokatę zajętą w zawodach FIS Grand Prix w Ałmatach tego samego roku. Hazetdinov raz uplasował się także na podium Pucharu Kontynentalnego (Niżny Tagił 2013) oraz dwukrotnie w czołowej trójce zawodów z cyklu FIS Cup (Szczyrbskie Pleso 2010).

Hazetdinov Ilmir B.Leja 300x200 - Hazetdinov robi przerwę od skoków: "Jestem wyczerpany mentalnie"
Ilmir Hazetdinov, fot. Bartosz Leja

Teraz jednak okazuje się, 24-latkowi brakuje motywacji do dalszej rywalizacji na skoczniach całego świata. - Przez 18 lat byłem skoczkiem narciarskim i w tym czasie nigdy tego nie żałowałem. Mam za sobą dużą liczbę konkursów w kraju i zagranicą, zostałem mistrzem Rosji i medalistą międzynarodowych zawodów, jednak teraz zdaję sobie sprawę, że mój poziom nie jest już taki sam. Nie posiadam tego, co miałem wcześniej, jestem wyczerpany mentalnie. Może nie ujawniłem jeszcze swojego całego potencjału, ale na razie nie uporządkowałem całego chaosu, który mam w głowie, więc nie mogę się skoncentrować się na głównych zadaniach - napisał Hazetdinov na swoim profilu na Facebooku.

Jak wiemy, niedawno rosyjski skoczek zmienił stan cywilny - miejmy nadzieję, że u boku żony utalentowany zawodnik odzyska sportową motywację i jeszcze zobaczymy go w międzynarodowej rywalizacji. Dodajmy, ze decyzja rosyjskiego skoczka nie jest jeszcze ostateczna - aktualnie postanowił on zrobić przerwę jednak nie jest wykluczone, że powróci do czynnego uprawiania sportu.

 

źródło: informacja własna / Facebook.com

 
Podziel się:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Anna

    News wyssany z palca. Nikt nigdzie czegos takiego nie udostępniał

    1. Bartosz Leja

      Nic z tych rzeczy. Udostępniał, udostępniał, później usunął. Sam Ilmir. Będzie jednak część dalsza tego tematu, bo zawodnik zadziałał pod względem emocji.

Dodaj komentarz