LGP Czajkowski: Kranjec prowadzi z rekordem, Hula powalczy o podium!

LGP Czajkowski: Kranjec prowadzi z rekordem, Hula powalczy o podium!

Kranjec.Robert wisla fot.Julia .Piatkowska - LGP Czajkowski: Kranjec prowadzi z rekordem, Hula powalczy o podium!Sporo emocji dostarczyła nam już pierwsza seria konkursowa rozgrywana na obiekcie Śnieżynka (HS-140) w rosyjskim Czajkowskim. Na czele stawki z nowym oficjalnym rekordem skoczni plasuje się doświadczony Słoweniec Robert Kranjec, natomiast na czwartej pozycji sklasyfikowany jest Stefan Hula, dla którego podium jest w zasięgu ręki.

 

Robert Kranjec, który zdominował dwie wczorajszej serie treningowe udowodnił, że znakomite skoki nie były przypadkiem. 35-letni podopieczny trenera Gorana Janusa w pierwszej serii konkursu FIS Grand Prix poszybował w pięknym stylu aż 141 metrów ustanawiając nowy rekord skoczni w Czajkowskim. Na drugiej pozycji ze strat 9,2 punktu do lidera plasuje się reprezentant Niemiec, Karl Geiger (136,5 m), a najlepszą trójkę uzupełnia Japończyk Taku Takeuchi (134,0 m).

Bardzo dobrze w rundzie otwierającej zmagania spisał się Stefan Hula, któremu 133-metrowy skok daje czwartą lokatę oraz spore szanse na walkę o podium. W czołowej szóstce plasują się ponadto: Słoweniec Anze Semenic (137,5 m) oraz Austriak Markus Schiffner (134,5 m).

Dodajmy, że awans do rundy finałowej wywalczył także Jakub Wolny (128,0 m / 20. miejsce). O sporym pechu może mówić natomiast Andrzej Stękała, który osiągnął solidną 130-metrową odległość, jednak swoją próbę zakończył upadkiem i przez znacznie obniżone noty za styl wypadł z finałowej trzydziestki zajmując ostatecznie 45. miejsce.

Początek finałowej serii konkursowej już o godz. 16:10. Transmisja telewizyjna trwa na Eurosporcie 2. Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl >>>

 

Wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
odległość
punkty
status
1
Robert Kranjec
SLO
15
141,0 m HR
138.7
Q
2
Karl Geiger
GER
15
136,5 m
129.5
Q
3
Taku Takeuchi
JPN
15
134,0 m
128.9
Q
4
Stefan Hula
POL
15
133,0 m
128.0
Q
5
Anze Semenic
SLO
16
137,5 m
127.8
Q
6
Markus Schiffner
AUT
16
134,5 m
127.4
Q
7
Tomas Vancura
CZE
15
136,0 m
126.6
Q
8
Evgeniy Klimov
RUS
15
129,0 m
123.0
Q
9
Jaka Hvala
SLO
15
133,0 m
122.6
Q
10
Junshiro Kobayashi
JPN
18
139,0 m
122.1
Q
11
Lukas Hlava
CZE
15
130,5 m
121.2
Q
12
Vojtech Stursa
CZE
18
136,5 m
120.7
Q
13
Andreas Kofler
AUT
15
128,0 m
120.5
Q
14
Jarkko Maeaettae
FIN
16
131,5 m
120.2
Q
15
Clemens Aigner
AUT
15
131,5 m
119.6
Q
16
Kento Sakuyama
JPN
15
127,5 m
118.0
Q
17
Nejc Dezman
SLO
15
129,0 m
117.6
Q
18
Killian Peier
SUI
15
129,5 m
116.5
Q
19
Florian Altenburger
AUT
18
132,5 m
116.1
Q
20
Jakub Wolny
POL
15
128,0 m
115.5
Q
21
Vadim Shishkin
RUS
15
126,0 m
114.8
Q
22
Sebastian Colloredo
ITA
18
131,5 m
114.4
Q
23
Jan Matura
CZE
18
133,5 m
114.0
Q
24
Yumu Harada
JPN
16
130,5 m
113.8
Q
25
Denis Kornilov
RUS
15
127,0 m
111.9
Q
26
Cestmir Kozisek
CZE
18
129,5 m
110.0
Q
27
Roman Trofimov
RUS
18
129,5 m
108.8
Q
 
Ernest Prislic
SLO
18
130,0 m
108.8
Q
29
Jernej Damjan
SLO
18
128,5 m
108.4
Q
30
Philipp Aschenwald
AUT
16
126,0 m
106.9
Q
31
Dimitry Vassiliev
RUS
18
129,5 m
105.5
NQ
32
Mikhail Maksimochkin
RUS
18
128,0 m
105.3
NQ
33
Andreas Alamommo
FIN
18
127,0 m
104.9
NQ
34
Anze Lanisek
SLO
18
127,5 m
104.6
NQ
 
Vladislav Boyarintsev
RUS
15
120,0 m
104.6
NQ
36
Kenshiro Ito
JPN
18
126,5 m
104.0
NQ
37
Davide Bresadola
ITA
18
127,0 m
103.5
NQ
38
Alexander Sardyko
RUS
15
120,0 m
102.5
NQ
39
Elias Tollinger
AUT
18
123,5 m
99.3
NQ
40
Pius Paschke
GER
18
121,5 m
98.7
NQ
41
Heung-Chul Choi
KOR
18
121,0 m
93.9
NQ
42
Shohei Tochimoto
JPN
18
119,5 m
91.7
NQ
43
Marat Zhaparov
KAZ
18
120,0 m
88.6
NQ
44
Aleksandr Bazhenov
RUS
18
118,0 m
88.2
NQ
45
Andrzej Stękała
POL
18
130,0 m
upadek
85.5
NQ
46
Hyun-Ki Kim
KOR
18
117,5 m
85.1
NQ
47
Sabirzhan Muminov
KAZ
18
115,0 m
80.9
NQ
48
Ilmir Hazetdinov
RUS
15
100,0 m
60.3
NQ
 

informacja własna

 
Podziel się: