Na półmetku zmagań w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na dużym obiekcie w Lillehammer na prowadzeniu znajduje się reprezentant gospodarzy, Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng. Spore szanse na podium na Lysgaardsbakken ma także Jan Ziobro, który jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem – zajmuje trzecie miejsce.
Prowadzący po pierwszej serii Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng oddał skok na odległość 129 metrów i jako jedyny przekroczył granicę 140 punktów w łącznej nocie. Na drugiej lokacie plasuje się Słoweniec Tilen Bartol (130,5 m), a trzeci jest najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Jan Ziobro (132,0 m). Czołową szóstkę uzupełniają kolejni reprezentanci gospodarzy – Halvor Egner Granerud (129,5 m) i Robert Johansson (129,5 m), a także Austriak Thomas Hofer (127,0 m).
Wśród Polaków awans do serii finałowej uzyskali ponadto: Paweł Wąsek (119,0 m / 15. miejsce), Aleksander Zniszczoł (124,5 m / 23. miejsce) oraz Bartłomiej Kłusek (116,5 m / 29. miejsce). Swój udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli: Krzysztof Miętus (116,0 m / 33. miejsce), Przemysław Kantyka (107,0 m / 37. miejsce) oraz Dominik Kastelik (107,5 m / 39. miejsce).
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | status | |
1 | Joacim Oedegaard Bjoereng | NOR | 14 | 129,0 m | 141.0 | Q |
2 | Tilen Bartol | SLO | 14 | 130,5 m | 138.7 | Q |
3 | Jan Ziobro | POL | 14 | 132,0 m | 138.6 | Q |
4 | Halvor Egner Granerud | NOR | 14 | 129,5 m | 135.9 | Q |
5 | Robert Johansson | NOR | 14 | 129,5 m | 133.5 | Q |
6 | Thomas Hofer | AUT | 14 | 127,0 m | 132.8 | Q |
7 | Rok Justin | SLO | 14 | 127,0 m | 132.7 | Q |
8 | Markus Eisenbichler | GER | 14 | 126,5 m | 132.5 | Q |
9 | Maximilian Steiner | AUT | 14 | 123,5 m | 132.0 | Q |
10 | Tom Hilde | NOR | 14 | 128,5 m | 131.3 | Q |
11 | Martin Hamann | GER | 14 | 120,5 m | 129.2 | Q |
12 | Domen Prevc | SLO | 14 | 125,0 m | 128.3 | Q |
13 | Andraz Pograjc | SLO | 14 | 117,5 m | 124.2 | Q |
14 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 14 | 128,0 m | 120.2 | Q |
15 | Paweł Wąsek | POL | 14 | 119,0 m | 119.9 | Q |
16 | Tim Fuchs | GER | 14 | 119,5 m | 119.5 | Q |
17 | Niko Kytoesaho | FIN | 14 | 125,0 m | 119.4 | Q |
18 | Joshua Maurer | CAN | 14 | 122,5 m | 119.3 | Q |
19 | Marinus Kraus | GER | 14 | 120,0 m | 115.0 | Q |
20 | Simon Greiderer | AUT | 14 | 115,5 m | 114.8 | Q |
21 | Matjaz Pungertar | SLO | 14 | 120,0 m | 114.5 | Q |
22 | Richard Haukedal | NOR | 14 | 121,0 m | 114.4 | Q |
23 | Aleksander Zniszczoł | POL | 14 | 124,5 m | 113.7 | Q |
24 | Eetu Nousiainen | FIN | 14 | 117,0 m | 113.0 | Q |
25 | Marius Lindvik | NOR | 14 | 114,5 m | 112.2 | Q |
26 | Are Sumstad | NOR | 14 | 120,0 m | 112.0 | Q |
27 | Stefan Huber | AUT | 14 | 120,0 m | 109.4 | Q |
28 | Adrian Sell | GER | 14 | 115,5 m | 109.3 | Q |
29 | Alex Insam | ITA | 14 | 115,5 m | 109.0 | Q |
Bartłomiej Kłusek | POL | 14 | 116,5 m | 109.0 | Q | |
31 | Michael Glasder | USA | 14 | 114,5 m | 107.8 | NQ |
32 | Miran Zupancic | SLO | 14 | 122,0 m | 107.6 | NQ |
33 | Krzysztof Miętus | POL | 14 | 116,0 m | 107.4 | NQ |
34 | Yuya Yamada | JPN | 14 | 114,0 m | 105.3 | NQ |
35 | Joakim Aune | NOR | 14 | 113,0 m | 103.6 | NQ |
36 | Frans Taehkaevuori | FIN | 14 | 112,0 m | 102.4 | NQ |
37 | Przemysław Kantyka | POL | 14 | 107,0 m | 100.9 | NQ |
38 | Lars Brodshaug Berger | NOR | 14 | 109,0 m | 100.3 | NQ |
39 | Dominik Kastelik | POL | 14 | 107,5 m | 99.8 | NQ |
40 | Constantin Schmid | GER | 14 | 107,5 m | 99.5 | NQ |
41 | Janni Reisenauer | AUT | 14 | 108,0 m | 99.2 | NQ |
42 | Daniele Varesco | ITA | 14 | 105,5 m | 96.8 | NQ |
43 | Christian Ingebrigtsen | NOR | 14 | 101,0 m | 85.3 | NQ |
44 | Takehiro Nagai | JPN | 14 | 99,0 m | 84.6 | NQ |
45 | Federico Cecon | ITA | 14 | 100,0 m | 84.1 | NQ |
46 | Lars Antonissen | NED | 14 | 101,5 m | 84.0 | NQ |
47 | Kevin Maltsev | EST | 14 | 97,0 m | 73.2 | NQ |
48 | Martti Nomme | EST | 14 | 94,0 m | 57.1 | NQ |
DSQ | Jesper Oedegaard | NOR | - | - | - | NQ |
DSQ | Minato Mabuchi | JPN | - | - | - | NQ |
Pełne wyniki pierwszej serii >>>
informacja własna