LGP Klingenthal: Już w niedzielę wielki finał, czy Kot zwycięży? (program, składy kadr)

LGP Klingenthal: Już w niedzielę wielki finał, czy Kot zwycięży? (program, składy kadr)

Klingenthal Vogtland.Arena lato fot.Julia .Piatkowska - LGP Klingenthal: Już w niedzielę wielki finał, czy Kot zwycięży? (program, składy kadr)Po roku przerwy, finał cyklu FIS Grand Prix ponownie zawita na duży obiekt Vogtland Arena (K-125 / HS-140) w niemieckim Klingenthal. Liderem klasyfikacji generalnej LGP 2016 jest Maciej Kot, który już w niedzielę może zostać drugim polskim skoczkiem w historii (po Adamie Małyszu), który odniesie triumf w letnich zawodach najwyższej rangi.

 

Program zawodów:

  • 2 października 2016 r. (niedziela):
    • 08:30 – odprawa techniczna
    • 09:30 – oficjalny trening
    • 11:30 – kwalifikacje
    • 15:00 – konkurs indywidualny (Eurosport 1, lajfy.com)

Transmisję telewizyjną z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE pojawi się na SkokiPolska.pl oraz lajfy.com.

 

Składy kadr, wstępne (kompletne składy kadr pojawią się po odprawie technicznej):

  • Austria: Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Roman Koudelka, Jan Matura, Viktor Polasek, Vojtech Stursa, Tomas Vancura
  • Estonia: Martti Nomme
  • Finlandia:
  • Francja: Paul Brasme, Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
  • Japonia: Yumu Harada, Daiki Ito, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Joshua Maurer
  • Kazachstan: Konstantin Sokolenko, Marat Zhaparov
  • Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Tim Fuchs, Karl Geiger, Martin Hamann, Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, David Siegel, Andreas Wank, Andreas Wellinger
  • Norwegia:
  • Polska: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula, Jakub Wolny, Piotr Żyła
  • Rosja: Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Vadim Shishkin, Romasn Trofimov, Dimitry Vassiliev
  • Słowenia: Nejc Dezman, Jaka Hvala, Robert Kranjec, Anze Lanisek, Peter Prevc, Anze Semenic, Jurij Tepes
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Luca Egloff
  • Stany Zjednoczone: Kevin Bickner, William Rhoads
  • Włochy: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo
 

informacja własna

 
Podziel się: