Zwrot akcji w żeńskim Pucharze Świata – panie jednak poskaczą w Rosji!

Zwrot akcji w żeńskim Pucharze Świata – panie jednak poskaczą w Rosji!

8H7A9513 - Zwrot akcji w żeńskim Pucharze Świata - panie jednak poskaczą w Rosji!Trwające obrady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu przynoszą nie mniejsze emocji niż te związane z samymi zawodami. Losy konkursów Pucharu Świata w Rosji zmieniają się bowiem jak w kalejdoskopie. Odwołanie wszystkich dni zmagań, po zażartych dyskusjach zmieniło się w anulowanie jedynie rywalizacji męskiej.

 

Wczoraj ze Szwajcarii dotarły do nas informacje związane z odwołaniem zarówno męskich, jak i żeńskich konkursów Pucharu Świata w rosyjskim Niżnym Tagilu (10-11 grudnia). Powodem takiej decyzji działaczy FIS miały być opóźnienia w wypłacaniu nagród za zeszłoroczne pucharowe konkursy w Rosji, a także brak zainstalowanych siatek, które mają ochraniać zawodników przed porywistym wiatrem. Szczególnie narażeni na podmuchy na tamtejszym kompleksie skoczni byliby jednak mężczyźni rywalizujący na większej skoczni HS 134.

Mniejszy obiekt HS 100 poprzez ukształtowanie terenu jest nieco bardziej osłonięty przed wiatrem, co mogło wpłynąć na dzisiejszą zmianę decyzji FIS-u. Po spotkaniu, w którym wzięli udział m.in. dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer oraz Prezydent Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Dimitry Dubrovskiy, Niżny Tagił ponownie otrzymał prawo do organizacji żeńskich zawodów Pucharu Świata w dniach 10 i 11 grudnia.

Pewne jest jednak, że męskie pucharowe zmagania w tym roku nie powrócą do obwodu swierdłowskiego w Azji. Międzynarodowa Federacja Narciarska powinna już wkrótce poinformować kto (i czy w ogóle) zastąpi Niżny Tagił w terminarzu męskiego Pucharu Świata.

 

źródło: fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz