LPK Klingenthal: Altenburger najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł w „10”

LPK Klingenthal: Altenburger najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł w „10”

Altenburger Florian CoC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska - LPK Klingenthal: Altenburger najlepszy w serii próbnej, Zniszczoł w "10"Reprezentant Austrii Florian Altenburger oddał najlepszy skok w serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie w niemieckim Klingenthal. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem okazał się Aleksander Zniszczoł, który zajął lokatę pod koniec czołowej dziesiątki.

 

Najlepszy w serii próbnej Florian Altenburger oddał skok na odległość 135 metrów. Drugie miejsce zajął doświadczony Czech Jan Matura (133,0 m), a najlepszą trójkę uzupełnił Norweg Halvor Egner Granerud (133,0 m). Wysoko plasowali się ponadto: Francuz Vincent Descombes Sevoie, Słoweniec Jurij Tepes i Szwajcar Simon Ammann.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem był Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 130 metrów zajął 9. miejsce. Na 14. pozycji wylądował Jan Ziobro (129,0 m), a lokaty w trzeciej dziesiątce stawki zajęli: 22. Bartłomiej Kłusek (127,5 m), 28. Andrzej Stękała (25. miejsce), 29. Stanisław Biela (125,0 m). Słabiej spisali się: 35. Krzysztof Miętus (120,0 m) i 38. Przemysław Kantyka (120,5 m).

Od godz. 10:00 trwa pierwsza seria konkursowa. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

 

Wyniki serii próbnej:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Florian Altenburger
AUT
135,0 m
73.2
2
Jan Matura
CZE
133,0 m
68.5
3
Halvor Egner Granerud
NOR
133,0 m
67.5
4
Vincent Descombes Sevoie
FRA
130,0 m
65.1
5
Jurij Tepes
SLO
130,5 m
65.0
6
Simon Ammann
SUI
131,0 m
64.4
7
William Rhoads
USA
130,0 m
62.1
8
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
130,0 m
62.0
9
Aleksander Zniszczoł
POL
130,0 m
61.8
10
Jakub Janda
CZE
129,0 m
61.7
11
Davide Bresadola
ITA
128,0 m
60.7
12
Stephan Leyhe
GER
127,0 m
60.6
13
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
129,0 m
60.3
14
Jan Ziobro
POL
129,0 m
60.1
15
Alex Insam
ITA
126,0 m
59.5
16
Robert Kranjec
SLO
128,0 m
59.4
17
Sebastian Colloredo
ITA
129,0 m
59.2
18
Pius Paschke
GER
126,0 m
59.0
19
Michael Glasder
USA
128,0 m
58.9
20
Richard Haukedal
NOR
126,0 m
56.9
21
Elias Tollinger
AUT
126,5 m
56.8
22
Bartłomiej Kłusek
POL
127,5 m
56.6
23
Domen Prevc
SLO
127,0 m
56.4
24
Aljaz Osterc
SLO
125,5 m
56.2
25
Constantin Schmid
GER
124,0 m
55.4
26
Tilen Bartol
SLO
126,5 m
55.3
27
Thomas Hofer
AUT
125,0 m
54.9
28
Andrzej Stękała
POL
125,0 m
53.9
29
Stanisław Biela
POL
125,0 m
53.2
30
Sebastian Bradatsch
GER
123,5 m
52.5
31
Mikhail Maksimochkin
RUS
123,5 m
50.4
32
Marinus Kraus
GER
121,5 m
50.3
33
Gabriel Karlen
SUI
122,5 m
49.9
34
Rok Justin
SLO
123,5 m
48.0
35
Krzysztof Miętus
POL
120,0 m
46.2
36
Kenneth Henningsmo Fredheim
NOR
117,5 m
45.9
37
Eetu Nousiainen
FIN
120,0 m
45.4
38
Przemysław Kantyka
POL
120,5 m
45.1
39
Tim Fuchs
GER
120,0 m
44.2
40
Robert Johansson
NOR
120,5 m
43.9
41
Dominik Maylaender
GER
118,5 m
43.2
42
Daniele Varesco
ITA
115,0 m
42.7
43
Martin Hamann
GER
118,5 m
41.7
44
Olli Muotka
FIN
117,5 m
41.3
45
Paul Brasme
FRA
116,5 m
41.2
46
Viktor Polasek
CZE
116,5 m
40.8
47
Simon Greiderer
AUT
117,5 m
40.3
 
Ville Larinto
FIN
117,0 m
40.3
49
Johannes Schubert
GER
116,5 m
40.0
50
Gregor Deschwanden
SUI
116,5 m
39.9
51
Vladislav Boyarintsev
RUS
112,5 m
38.2
52
Jesper Oedegaard
NOR
116,0 m
37.9
53
Fabian Seidl
GER
112,5 m
37.5
54
Faith Arda Ipcioglu
TUR
114,5 m
36.7
55
Kevin Maltsev
EST
114,0 m
34.7
56
Thomas Roch Dupland
FRA
113,5 m
34.1
57
Martti Nomme
EST
112,5 m
32.6
58
Moritz Baer
GER
107,5 m
28.4
59
Alexey Romashov
RUS
110,0 m
27.7
60
Zeno di Lenardo
ITA
110,0 m
27.4
61
Jan Michalek
CZE
105,5 m
19.2
62
Filip Sakala
CZE
104,5 m
17.4
63
Lars Antonissen
NED
101,0 m
17.3
DNS
Markus Eisenbichler
GER

Pełne wyniki serii próbnej >>>

 

informacja własna

 
Podziel się: