You are currently viewing LPK Klingenthal: Tepes zwycięża, Ziobro trzeci w konkursie i drugi w „generalce”!

DSC 0242 - LPK Klingenthal: Tepes zwycięża, Ziobro trzeci w konkursie i drugi w "generalce"!Bardzo emocjonujący przebieg miał finałowy konkurs tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, który został rozegrany na dużej skoczni w Klingenthal. Zwycięstwo wywalczył w nim Słoweniec Jurij Tepes, a po świetnej drugiej próbie na podium wskoczył Jan Ziobro. Polak wywalczył także drugą lokatę w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Tepes Jurij 2 WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK Klingenthal: Tepes zwycięża, Ziobro trzeci w konkursie i drugi w "generalce"!
Jurij Tepes, fot. Julia Piątkowska

Po pierwszej serii Jurij Tepes zajmował dopiero piąte miejsce ze 128 metrowym skokiem. W finałowej rundzie Słoweniec znany z zamiłowania do dużych obiektów poszybował aż 141,5 metra i zdołał wyprzedzić plasujących się przed nim rywali. Drugą pozycję zajmowaną po pierwszej serii zdołał utrzymać reprezentant Norwegii, Joacim Oedegaard Bjoereng (138,5 / 135,0 m).

Nic nie wskazywało na to, że na konkursowe podium wskoczy dzisiaj polski zawodnik. Najwyżej sklasyfikowany po pierwszej rundzie był Bartłomiej Kłusek (132,5 m / 13. miejsce), a tuż za nim plasowali się Jan Ziobro (132,0 m) i Aleksander Zniszczoł (131,5 m). Finałowa runda należała jednak do Ziobry - skoczek zakopiańskiego WKS-u oddał skok na odległość 139 metrów i zanotował spektakularny awans na trzeci stopień podium. Dzięki osiągniętemu rezultatowi, reprezentant polskiej kadry B wskoczył także na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016.

8H7A7390 - LPK Klingenthal: Tepes zwycięża, Ziobro trzeci w konkursie i drugi w "generalce"!
Joacim Oedegaard Bjoereng, fot. Julia Piątkowska

W czołowej dziesiątce dzisiejszego konkursu uplasował się ponadto Aleksander Zniszczoł (8. miejsce), który w finałowej serii skoczył 136,5 metra. Bartłomiej Kłusek ukończył zmagania na 14. pozycji (138 metrów w finale, przy bardzo mocnym wietrze pod narty), a w finałowej trzydziestce zameldowali się ponadto: 22. Andrzej Stękała (125,5 / 130,0 m), 27. Stanisław Biela (128,0 / 126,5 m) oraz 29. Przemysław Kantyka (125,5 / 125,0 m). Finałowe zawody na Vogtland Arenie do nieudanych zaliczy jedynie Krzysztof Miętus, który po słabszym skoku na 116 metrów zajął dopiero 41. lokatę.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, triumfu pewny był już wczoraj Niemiec Markus Eisenbichler (618 pkt), który dzisiaj postanowił odpocząć i nie pojawił się na starcie. Na drugie miejsce wskoczył wspomniany Jan Ziobro (438 pkt), który rzutem na taśmę wyprzedził Słoweńca Roka Justina (430 pkt). Na piątej pozycji letnie zmagania w narciarskiej "drugiej lidze" ukończył Aleksander Zniszczoł (337 pkt).