LMP Wisła: Maciej Kot prowadzi po pierwszej serii!

LMP Wisła: Maciej Kot prowadzi po pierwszej serii!

Kot Maciej LMP.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - LMP Wisła: Maciej Kot prowadzi po pierwszej serii!Po pierwszej odsłonie krajowego czempionatu na skoczni im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) w Wiśle Malince liderem konkursu jest Maciej Kot. Zwycięzca tegorocznej klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix z dużą przewagą wyprzedza plasujących się na kolejnych miejscach Kamila Stocha oraz Aleksandra Zniszczoła.

 

Były wicemistrz świata juniorów w swojej próbie zanotował 131,5 metra, co zapewnia mu na półmetku zawodów sporą, 13-punktową przewagę nad dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Soczi. Stoch wylądował o 4 metry bliżej niż młodszy z braci Kotów, a trzecie miejsce zajmuje dobrze spisujący się w Letnim Pucharze Kontynentalnym Aleksander Zniszczoł, po skoku na 125,5 metra. 

Tuż za czołową trójką plasuje się niespodziewanie trenujący poza kadrami Stanisław Biela, który podobnie jak Stoch, wylądował na 127 metrze i 50. centymetrze. Na piątym miejscu znajduje się Klemens Murańka (122,5 m), a szósty jest Jan Ziobro, który skoczył 122 metry.

W najlepszej dziesiątce plasują się jeszcze Stefan Hula (121,5 m), Bartłomiej Kłusek (121,0 m), a także zajmujący ex aequo dziewiątą pozycję Piotr Żyła i Jakub Wolny, którzy wylądowali dokładnie na linii wyznaczającej punkt konstrukcyjny.

Na starcie, ze względu na problemy zdrowotne, nie pojawił się Dawid Kubacki.

 

Pełne wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
status
1
Maciej Kot
POL
16
131,5 m
151.1
Q
2
Kamil Stoch
POL
18
127,5 m
137.7
Q
3
Aleksander Zniszczoł
POL
18
125,5 m
131.1
Q
4
Stanisław Biela
POL
20
127,5 m
128.0
Q
5
Klemens Murańka
POL
18
122,5 m
125.7
Q
6
Jan Ziobro
POL
18
122,0 m
124.8
Q
7
Stefan Hula
POL
18
121,5 m
123.9
Q
8
Bartłomiej Kłusek
POL
18
121,0 m
123.0
Q
9
Piotr Żyła
POL
18
120,0 m
120.7
Q
 
Jakub Wolny
POL
18
120,0 m
120.7
Q
11
Andrzej Stękała
POL
18
118,0 m
116.1
Q
 
Przemysław Kantyka
POL
18
118,0 m
116.1
Q
13
Krzysztof Miętus
POL
18
117,5 m
115.2
Q
 
Dominik Kastelik
POL
20
121,5 m
115.2
Q
15
Paweł Wąsek
POL
20
117,0 m
107.1
Q
16
Krzysztof Biegun
POL
18
112,5 m
105.2
Q
17
Dawid Jarząbek
POL
20
115,5 m
103.4
Q
18
Krzysztof Leja
POL
20
115,0 m
103.0
Q
19
Tomasz Pilch
POL
20
114,5 m
101.6
Q
20
Artur Kukuła
POL
20
111,5 m
95.7
Q
21
Łukasz Rutkowski
POL
20
111,5 m
95.2
Q
22
Andrzej Zapotoczny
POL
20
110,0 m
93.0
Q
23
Bartosz Czyż
POL
20
109,0 m
91.2
Q
24
Patryk Hutyra
POL
20
101,5 m
75.2
Q
25
Łukasz Bukowski
POL
20
99,0 m
71.7
Q
26
Krystian Karpiel
POL
20
98,5 m
69.3
Q
27
Damian Skupień
POL
20
97,5 m
67.5
Q
28
Dawid Krupa
POL
20
96,5 m
65.7
Q
29
Wojciech Marusarz
POL
20
96,0 m
64.3
Q
30
Mateusz Staszel
POL
20
89,0 m
50.2
Q
31
Paweł Chyc
POL
20
88,0 m
49.4
NQ
32
Kacper Stosel
POL
20
86,0 m
45.3
NQ
33
Mateusz Rajda
POL
20
85,0 m
42.0
NQ
34
Szymon Jojko
POL
20
79,0 m
27.7
NQ
35
Mateusz Gruszka
POL
20
76,5 m
27.2
NQ
 

informacja własna

 
Podziel się: