Zmiana w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego – inauguracja w Vikersund

Zmiana w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego – inauguracja w Vikersund

Vikersund Vikersundbakken Storbakke fot.skijumping.no N.Tomberger - Zmiana w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego - inauguracja w VikersundPo przejęciu przez komitet organizacyjny w Lillehammer zawodów Pucharu Świata w terminie 11-12 grudnia, zmiany musiały zajść także w terminarzu zimowego Pucharu Kontynentalnego. Miejsce Lillehammer w zawodach narciarskiej „drugiej ligi” przejęło inne norweskie miasto – Vikersund. Poniżej szczegóły decyzji FIS.

 
8H7A3406 300x200 - Zmiana w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego - inauguracja w Vikersund
Skocznie ‚Lysgaardsbakken’ w Lillehammer, fot. Julia Piątkowska

Jak już informowaliśmy, zawody PŚ w Niżnym Tagilu w terminie 11-12 grudnia zostały odwołane, a kilka dni temu rolę organizatora przejęło norweskie Lillehammer. Na Lysgaardsbakken (K-123 / HS-138) miały się odbyć także inauguracyjne konkursy Pucharu Kontynentalnego (9-11 grudnia), jednak w związku z organizacją zawodów najwyższej rangi, inaugurację PK będą musieli się zająć włodarze innej skoczni.

Dzisiaj po rozmowach przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z Norweskim Związkiem Narciarskim podjęta została decyzja o przyznaniu tych konkursów komitetowi organizacyjnemu w Vikersund. Tym samym inauguracja narciarskich zawodów „drugiej ligi” odbędzie się w terminie 9-11 grudnia na dużym obiekcie Vikersundbakken (K-105 / HS-117).

Dodajmy, że w Norwegii odbędzie się łącznie 5 zimowych konkursów Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2016/2017. Obok Vikersund rolę organizatora pełni także Rena. Zawody odbędą się tam 4 i 5 marca 2017 roku.

 

źródło: fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz